Cnews FM: Chrome, Xbox a Office a změna zavedených pořádků [podcast]

Překročení určité hranice může být jak pozitivní, tak negativní. Negativně se projevil Chrome, pozitivně zase Xbox.

4
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Lukáš se vrací | (1:12) Chrome svým chováním překročil čáru | (11:00) Smysl Office 2019 v kontextu éry Office 365 | (25:15) K čemu bude Xboxu podpora myší a klávesnic? | (34:27) PlayStation Now kromě streamingu nově dovolí stahovat staré hry

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (36 MB).

Cnews FM: Chrome, Xbox a Office a změna zavedených pořádků [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.11%) 9 hlasů

4 KOMENTÁŘE

 1. Pro zajímavost jsem zkusil, jak se chová prohlížeč Seznamu. Je to tam přesně opačně – přihlášení na web vás nepřihlásí do prohlížeče, ale přihlášení do prohlížeče vás automaticky přihlásí na web. Tak přemýšlím, co je horší chování, zda tohle nebo Chrome. Každopádně u Seznamu to nikomu nevadí (tím se nezastávám Google).

  U Office 2016 začínám mít s verzováním stejný pocit, jako u Skype. Já ani nevím, co přesně mám. Mám nainstalované Office 2016 Professional Plus z MSDN (verzi označenou jako „deprecated“ :-), která nevyžaduje přihlášení k MS účtu, protože mě to často prudilo), hlásí se mi jako Office 2016 Professional Plus, ale zároveň píše, že mám kanál s měsíční aktualizací (což je pokud vím vlastnost 365) a když v dialogu kliknu na „O aktualizacích“, tak mě to hodí na stránku pro Office 365, ale zase např. funkci pro zákaz přeposílání žádosti o schůzku v Outlooku nevidím. Dobrý chaos: https://i.imgur.com/rVtUthg.png

  Verze 2019 je zatím pouze pro podniky a bohužel MS zrušil klasickou EXE/MSI instalaci, ale je už jen „click-to-run“, což je strašná pakárna. Tahal jsem to z Microsoft Volume Licensing programu. Postup je ten, že stáhnete Office Deployment Tool, ten se rozbalí, musíte editovat XML soubor s konfigurací (žádný GUI nástroj na to není, ale to XML je jednoduché), pak spustíte download, stáhnou se CAB soubory a pak můžete pustit instalaci. Viz https://docs.microsoft.com/cs-cz/DeployOffice/office2019/deploy . Částečně je to pochopitelné pro podniky, ale i tak mohli zachovat možnost stažení ISO s EXE/MSI 🙁

  Office mají stále velké rezervy, např. v oblasti revizí a komentářů. Ve verzi 2016 zavedli hiearchické komentáře (bohužel jen dvě úrovně) a možnost jejich vypořádání, ale např. stále nejde zobrazit dokument k určitému časovému okamžiku (zobraz revize „od“ nebo „do“ určitého času). Nebo třeba práce s tabulkami je stále opruz. Také 64bit verze by už konečně mohly být rovnocenné k 32bit atd. Asi největší novinka je to, že vyžadují Windows 10 🙂

  PS: Forza 4 není jen pro Xbox, ale díky „Xbox Play Anywhere“ i pro Windows 10 a je super 🙂

   • Ale ikonka s upozorněním na nový e-mail je v prohlížeči a nemá nic společného s webem, stačí ji přihlášení do prohlížeče. Přesto Tě Seznam prohlížeč automaticky přihlásí na web, i když při přihlášení odškrtneš všechny volby, včetně kontroly e-mailu.
    Účet v prohlížeči a na webu chápu jako dvě nezávislé věci. Mohu si chtít synchronizovat nastavení a hesla přes jeden účet a přesto se přihlašovat na různé e-účty na webu.

    Zkusil jsem:
    1) přihlásím se do prohlížeče,
    2) jdu na seznam.cz a vidím, že jsem přihlášený i na webu,
    3) odhlásím se na webu,
    4) pošlu si e-mail a prohlížeč pípne, že mám novou poštu
    5) jdu na web a musím se tam přihlásit (prohlížeč mě znovu sám nepřihlásí), viz https://i.imgur.com/VZf33F9.png

    Ale z hlediska bezpečnosti mi asi Google přijde o něco horší, protože u seznamu je to o tom, že prohlížeč ovládá web (což dělají pluginy běžně), kdežto u Google je to opačně – web nějakým způsobem „dosáhne“ až do prohlížeče, což je potencionálně průšvihové místo.

 2. NFS jsou sracky a nebylo to vypipano! Takze pak me za takova slova laskave nemazte komentare, respektive Petre nemaz jo?

  Jako se samotnym hodnocenim slouhlasim, posledni NFS co bylo perfektne hratelne byl okruhovy NFS Shift.

  Tak je jasny, ze MS tlaci Office 365 a ty jednorazovy Office jsou proste jen proto, ze 365 zdaleka kazdy nechce, ale zase proc nenechat uzivatele zaplatit aspon za neco. Ja sam mam Office 2016, takze urcite nic jineho kupovat nepotrebuju. Predtim jsem mel Office 2003.