Cnews FM: Samá depka. Nepoučitelný Microsoft a kulka pro Google+ [podcast]

Zatímco Microsoft poškozuje pověst Windows 10 tím, jak nezvládá ukočírovat koncept systému jako služby další nepříliš povedeným startem nové verze, Google oznámil, že zařízne svou sociální síť.

7
Ilustrační foto (autor: PDPics / Pixabay.com / upravil: Petr Urban)
Ilustrační foto (autor: PDPics / Pixabay.com / upravil: Petr Urban)

Zdraví vás živé mrtvoly | (1:24) Microsoft oficiálně vydal Windows 10 v1809 – a pak zase stáhnul kvůli zásadní chybě | (16:28) Sociální síť Google+ po letech pomalého umírání definitivně skončí | (34:10) Evropský parlament chystá směrnici, která službám VOD jako Netflix nařídí dodržování kvóty – měly by nabídnout aspoň 30 % evropského obsahu

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (41 MB).

Cnews FM: Samá depka. Nepoučitelný Microsoft a kulka pro Google+ [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

7 KOMENTÁŘE

  1. Pokud chcete vědět, jaký bude mít vliv evropská směrnice na na videoslužbyse specializovaných obsahem, tak možná stojí za to sledovat jak se s tím popere Crunchyrol, řekl bych že největší globální videoslužba zaměřená na japosnký obsah

  2. Na základě čeho je určeno, že obsah VoD má cokoli společného kulturou? Jedná se přece o komerčně poskytovaný obsah pro zábavu předplatitelů, takže kvóty jsou jen skrytou dotací pro evropské producenty neschopné vyprodukovat konkurence schopný komerční obsah z kapes předplatitelů.

  3. To, že je Microsoft v některých věcech totálně nepružný a totálně lenivý, se ukázalo nejlíp jak byla pokažená česká lokalizace Edge, vytvořit novou lokalizaci byla minutová záležitost a jak to vyřešil Microsoft? Řešil to tak, že po asi třech měsících, pár dní před sestavením dalšího buildu, tam šoupnul starou revizi české lokalizace (což byla dokonce vteřinová záležitost). Takže za mě by měl Microsoft zapracovat na vyhodnocování a pružnosti řešení chyb. To, že v tom má nedostatky, se ukázalo nejspíš i teď, když o tom problému s mazáním uživatelských dat se někde prý šuškalo ještě když to bylo pouze v insideru. Co se týče opravy, tak tu tentokrát udělal pekelně rychle, když na problém reagoval pár dní po 2. říjnu a KB revize 17 i 55 byla podepsaná 8. října a 9. října byla vypuštěná.
    Co se týče časování, v čem je problém? Mně to nepřijde jako fofr. Prostě se půl roku a něco sestavují buildy a pracuje se na nové verzi, v určité fázi se vývoj funkcí uzavře a opravují se chyby (to trvá několik týdnů), pak se sestaví finální build, rs5 byl sestaven 14. září, 18. září byl v rychlém kanálu, 20. září v pomalém, 2. října ve finálním s manuální instalací a dostupný na webu, a asi 9. října by byl dostulný přes automatickou instalaci. Během těch dlouhých měsíců pořád proudí data od insiderů. Ta chyba určitě nebyla až ve finálním buildu, byla třeba přítomná už několik týdnů. A nepřišlo se na ni třeba proto, že nepostihuje moc lidí a insideři jsou třeba odolnější na chyby a tolik neřvou a je rozdíl hlásit chybu v insider buildu a ve finálním atd. Jo, čím dřív se na nějakou chybu přijde, tím líp. A od toho je taky to rozfázování a časování, včetně té manuální instalace, přesně tak, předpokládá se, že ji bude zejména dělat „jen člověk, který ví, co dělá“. Rozhodně tam ta manuální instalace není od „snaží se to těm lidem co nejdřív vnutit“, prostě se to lidem snaží pouštět postupně s tím, že ti úplně neznalí jsou v automatické instalaci a pokud možno si chtějí udělat co největší prostor na nalezení chyb a to pokud možno u co nejznalejších lidí, u kterých to udělá zatím co nejmenší paseku. Myslím si, že je to časované dobře a rozhodně si nemyslím „dělají to blbě, nevědí jak na to“.
    Co se týče release preview kanálu, nechápu proč jej, Petře, furt tak řešíš, dyť je úplně jedno jestli je a kdy finální build puštěn do release preview kanálu, přece každej, kdo je schopen si nastavit release previe kanál, je určitě schopen si na ten finální build upgradovat z insider kanálu (od 18. září) nebo z uup (od 18. září) nebo z esd (od asi 25. září), podle mě tedy to má význam absolutně nulový, no ale jestli tě to nějak vzrušuje psát a mluvit o preview kanálu a zbytečně jej řešit, tak proč ne. Neřeknu, když se do release preview kanálu vypustí něco, co není dostupné v žádném jiném kanálu (např. třeba nějaká revize finálního buildu, která není v insideru), ale pokud něco je dostupné tak není potřeba řešit, že to není v release preview kanálu…

    • Já osobně jsem z RS4 na RS5 upgradoval 19. září, až jsem si byl jistý, že 17763 míří k tomu, aby se stal finálním buildem. S 17763 jsem problém neměl a nemám. Jediný problém jsem měl s tím, že si manuálně upravuju instalačku a některé věci z lenosti odstraňuju i pomocí ntlite a ten má bug, pokud se odebere „Podpora Xboxu“ tak její součástí je i Microsoft-Media-Capture-Internal-BroadcastDVR, ale ten odebírá ntlite (platí i pro současnou verzi v1.7.0.6545) nějak špatně, takže pak takový windows nedokáže instalovat aktualizace. Chybu jsem hlásil Dino Nuhagicovi (tvůrce ntlite), tak snad ji opraví. Nějak se mi nechtělo řešit jak tu chybu pořešit v nainstalovaním systému, tak jsem si udělal novou instalačku bez odebrané podpory xboxu v ntlite a provedl jsem další „upgrade“ z 17763 na 17763 už s integrovanýma KB (ss a cu) a předpokládám, že i aktualizace přes wu pude, když šla přes dism (předtím to nešlo ani přes dism).