Cnews FM: Oživení mrtvoly, pokračování legendy a zpoplatněný Android [audiotok]

Nový a výbušnější díl audiotoku Cnews FM se neplánovaně dotýká nového Kindlu Paperwhite, oznámení o oživení legendárního Winampu, změn ve Firefoxu a v neposlední řadě zpoplatnění Androidu.

10
Ilustrační foto
Ilustrační foto

(1:21) Hurá, nový Kindle! Má ale někdo důvod k upgradu? | (11:06) Po letech čekání byl oficiálně přislíben nový Winamp! Bude ale někdo mít důvod k návratu k touto přehrávači? | (26:11) Vychází nový Firefox s vylepšenou ochranou proti sledování! Má ale cenu otevřít šampaňské? (39:48) Android bude prodáván za peníze místo za služby od Googlu! Bude cenový model nastavený nesmyslně?

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (53 MB).

Cnews FM: Oživení mrtvoly, pokračování legendy a zpoplatněný Android [audiotok]
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.89%) 9 hlasů

10 KOMENTÁŘE

 1. Proč si vlastně komplikujete život s nahráváním MP3 na OneDrive a nepovolíte vašem Mixcloudu stahování (a RSS)? Tedy nějak předpokládám, že takovéto základní věci Mixcloud, jakožto platforma pro audio, umí. Pokud je neumí, tak Soundcloud ano.
  OneDrive je opravu na pěst a není zrovna moc pohodlný ani rychlý pro stahování. Než se to načte, to je věčnost a nedejbože, pokud má někdo MS Account a je přihlášen, tak jen než proběhne několik úvodních přesměrování kvůli autentizaci (ačkoli autorizace není potřeba), tak to je na několik sekund. A stáhnout to přímo přes vámi publikovaný odkaz metodou „Uložit jako“ nejde.

  • Nevím o tom, že by Mixcloud podporoval stažení MP3. Soundcloud je placený, na něj nemáme prostředky. To platí zvlášť proto, že podcast je pro nás taková sváteční bokovka pro radost, jak jsme už dříve vysvětlovali. Před pár týdny jsme nabízeli stažení empétrojky přímo z našeho serveru a rádi bychom se k tomuto modelu vrátili, ale čekáme, až se vyřeší určité technické problémy, které nám v tom aktuálně brání. OneDrive je dočasná možnost, nepropadejte panice.

 2. Ten „výbuch“ na konci podcastu bol docela neprijemný nakoľko vás počúvam cez slúchadlá. Trošku primitívny humor ala tyden zive. Dalo by sa nabudúce pred niečim podobným varovať? Mal som vás za seriozny podcast.

 3. Petr palec dolu za konec.
  Lukasovi naopak +1 za fanouskove a fanouskyne, to bylo skvely. 😀

  Jinak preci to je jak rikal Lukas s tim Androidem, ten preci v zasade problem neni. Problem je, ze vyrobci jsou demotivovany pouzivat treba LineageOS, protoze bezny uzivatel chce Google Play aplikaci ve svem mobilu a v LineageOS ji mit predinstalovanou nemuze. tam se to dela tak, ze po instalaci LineageOS si uzivatel sam musi doinstalovat komunitni OpenGapps. (opengapps.org)
  To je u beznych uzivatelu nerealne, ze by to dali.

 4. Já bych měl námět na nějaký další díl – hodně by mě zajímaly zkušenosti Lukáše z přechodu na Mac (jestli jsem ho správně v minulém dílu pochopil, tak na Mac přešel z Windows). Ale chtělo by to aby i řekl, jaké činnosti na počítači dělá. Je rozdíl, zda většinu času tráví v prohlížeči a Office nebo zda musí hodně používat softy, které na Mac nejsou a provozovat je např. v Parallels. Ideálně popsat, jak se mu pracuje s celým ekosystémem a porovnat to s Windows, když má od Apple mobil, tablet i počítač.