Cnews FM: Apple možná přinese herní službu [podcast]

Dnešní témata se týkají her a multimédií. Xbox Live by se mohl vnucovat Switchi. Apple prý představí herní službu a by mohl koupit Netflix, protože ve videu jsou také peníze. Kromě toho se chystá VLC 4.0.

2
 • (1:31) Xbox Live na konzolích od Nintenda?
 • (21:03) Apple prý přinese herní službu pro iOS
 • (33:52) Mohl by Apple uspět na poli videoslužeb?
 • (47:32) VLC 4.0 bude hezčí a s knihovnou

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (48 MB).

Minulý díl Cnews FMPříliš mnoho skandálů kolem Facebooku a boj o cenzuru

Cnews FM: Apple možná přinese herní službu [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

2 KOMENTÁŘE

 1. No, jsem zvědav, zda to s tou MS službou nakonec nedopadne stejně jako např. s „Games for Windows Live“. To naštvali pěkné množství vývojářů i uživatelů, když jim to odstřihli.

  K VLC – také ho mám jako druhý přehrávač a používám ho na speciality typu přehrávání RTP/RTSP strreamů atd. nebo na záznam.

  Co mě ale štve prakticky na všech přehrávačích, tak je nastavení. Nemyslím teď třeba titulky a takové základní věci. Myslím nastavení, aby se bez problémů přehrávala videa 24p (ale i to ještě celkem jde), nicméně největší problém je ve zvuku. Donutit přehrávač, aby posílal správně přes SPDIF nebo HDMI vícekanálový zvuk, bez nějakého reenkódování atd. tak, aby se na receiveru rozsvítilo ono magické „Source 5.1: Dolby Digital“ apod., to je opravdu umění hranicí s čarováním. 10 míst, kde se musí sáhnout a ještě to bývá závislé i na zdrojovém materiálu (filmu), takže se to musí předělávat. A kolik lidí vůbec tuší, co je to Bitstream, Passthrough, Decode, jak nastavit filtry atd. Taková základní věc a ani v roce 2019 to není vůbec uživatelsky jednoduché a přívětivé. Do toho to ještě kolikrát zp*sí ovladač Windows a tak dále. Málokdo to má správně nastaveno.

 2. Stejne je to srandovni, jak je pocitac svobodnej co do pouziti, ale pritom jsme vsichni delali to same. Miranda … 🙂

  K VLC: taky nahodicka, zrovna jsem ho minuly tyden odinstaloval a definitivne se od nej odstrihl. Pouzivam uz dlouhou dobu PotPlayer, kterej ma stejne moznosti nastaveni jako VLC. Jinak ja prave chapal VLC jako program, kde muzu nastavit vsechno, ale posledni dobou zaostali a ruzne veci tam nefunguji a nastavit nejdou. Na PotPlayer jsem presel hlavne kvuli moznosti skinu, ktere jsou v XML a daji se upravit a pro ty moznosti nastaveni vcetne vlastniho rendereru. Pouzivam MadVR, vyhovuje mi nejvic.

  Jinak VLC byl i vyborny audio prehravac a pouzival jsem ho radsi nez WinAMP, ale to uz take nejakou dobu nepati, protoze jsem presel na Foobar2000.

  Jako zalozni player a jako open-source nahradu VLC bych dnes doporucil multiplatformni SMPlayer, ktery prodelal prekotny vyvoj a dnes uz je to docela kvalita.

  No a VLC byl i na Androidu, jenze byl sileny a zatezoval extremne procesor a vybijel baterku. Na Androidu teda jednoznacne doporucuju MXPlayer na video a Rocket Player (a EZ Player) na audio.