Cnews FM: Každá herní firma má streamovací službu a předplatné [podcast]

Za oceánem proběhla herní výstava E3 2019. Na ní a také kolem ní bylo představeno nemálo novinek kolem konzole nebo herních služeb. Velkým trendem je streamování, přibývají také balíčky s předplatným.

2

Program pořadu

 • (2:44) Jak bude fungovat Google Stadia?
 • (12:37) xCloud jen o kousek méně záhadný
 • (14:00) Orion od Bethesdy technologicky zlepší streamování her
 • (17:04) Co Microsoft prozradil o novém Xboxu?
 • (24:18) Lze ještě skokově zlepšit grafiku?
 • (30:50) GamePass od Microsoftu míří na PC a nabídne spoustu her
 • (41:25) Ubisoft také spouští předplatné

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (50 MB).

Minulý díl Cnews FMNa WWDC 2019 Apple nepředstavil jen stojan za tisíc dolarů

Cnews FM: Každá herní firma má streamovací službu a předplatné [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

2 KOMENTÁŘE

 1. Co se týká konzolí, tak si nemyslím, že jsou nějak vyčerpány zásadnější možnosti pro zlepšování. Souhlasím s tím, že např. u rozlišení nemá cenu se hrnout přes 4K. Ale pořád máme myslím velké rezervy např. ve fyzice a destrukci prostředí, ray tracing je také stále jen v plenkách. Až bude v reálném čase kompletní ray tracing a ne pouze pár efektů, tak bude myslím solidní bomba. Další vylepšení by mohl být specializovaný chip pro machine learning pro zlepšení chování AI ve hrách.

  Ale následující generaci konzolí si stejně myslím, že konečně umožní hraní v 1080p@60 na vysoké detaily (+ současně s velmi ořezaným RTX). Na nějaké kecy o 4K@120 apod. vůbec nevěřím, možná tak pro hry s jednoduší grafikou typu beatsaber,

  PS: U Google Stadia bude určitě zajímavé prostudovat EULA 🙂.

  • Je AI chip pro learning konstrukčně shodný s chipem pro AI aplikaci? Pochybuji, že při hře bude prostor pro AI learning, podobně asi jako při provozu automobilu Tesla. Pokud dojde k novému natrénování sítě (v rámci vývoje), bude pravděpodobně nutné získané schopnost prokázat. Trénink asi nemusí vždy vést ke zlepšení ve všech směrech.