Cnews FM: Podivuhodný případ Windows 10 „19H2“ a odchod Jonyho Ivea [podcast]

Budeme plakat?

3

Program pořadu

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (42 MB).

Minulý díl Cnews FMV červnu se staly hned dvě události roku

Cnews FM: Podivuhodný případ Windows 10 „19H2“ a odchod Jonyho Ivea [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
1.4 (28.89%) 9 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Notebook si vyberám podľa toho aby umožňoval ľahký prístup k ventilátoru. Raz do roka ho zvyknem vyčistiť. Hneď sa lepšie pracuje a to ticho je príjemné. Ďalej potrebujem ethernet. Výrobcov, ktorí ho nepodporujú rovno škrtám z výberu. Dosť sa mi nepáči ak je notebook vyrobený z výkonných komponentov, ale pri skutočnom nasadení nastáva throttling CPU aby sa to uchladilo. Čiže v konečnom dôsledku by rovnakú prácu vykonali menej výkonné komponenty, ktoré sa tak neprehrievajú. Klávesnica v notebooku musí byť príjemná a bezproblémová. Súhlasím, že naháňanie sa za najtenšim notebookom bol nezmysel. Mnohé výrobky sú designovo pekné ale nepraktické. Mám rád keď sa niečo pohodlne používa aj keď to na pohľad nie je najkrajšie.

  2. dotaz trochu bokem, chtěl bych si editovat účet, ale ať koukám jak koukám, je možné maximálně přihlášení, nikde nic o zobrazení stavu a nějakém nastavení ani zbla, tedy kde se k tomu dostanu??

  3. Zatím jsem vždy při nákupu vyžadoval rozebíratelný mobil s výměnnou baterií. Upřímně, naposled jsem tuto vlastnost využil v roce 2003, když jsem byl v zahraničí a pohyboval jsem se 14 dnů mimo přístupu k elektrice a powerbanky tehdy nebyly (ani smartphony). Baterii jsem kvůli opotřebení měnit nemusel a to mám mobil vždy tak 3-5 let. Výjimka byla Lumia 950XL, ale to utnul Microsoft.

    3.5mm jack se u mě dostává do stejné pozice. Za cca posledních 6 let, kdy jsem začal používat BT sluchátka, jsem ho použil jen párkrát. Z počátku jsem „pro jistotu“ nosil sebou kabel, ale ten už stejně nenosím. Aktuální sluchátka mi vydrží 30+ hodin a navíc hlásí stav baterie. Dnes mi tedy jack už k ničemu není. Má lenost a komfort zvítězila nad kabelem.

    Neříkám, že se výměnná baterie nebo jack nehodí. Ale už to pro mě není taková priorita. Klidně se spokojím s tím, když baterie půjde vyměnit _za rozumný peníz_ v servisu, protože věci by měly být jednoduše opravitelné (takže ne to co popisoval Lukáš). To je rozumný požadavek a zcela s ním souhlasím a nemám rád, když je vzhled upřednostněn před praktičností. Občas bych řekl, že ustoupil vzhled i praktičnost 🙂.