Cnews FM: Zmatený svět Windows a sledování Facebookem jako norma [podcast]

Ví se, že nás Facebook sleduje? Poslední témata naznačují, že si to uvědomujeme málo. Sledovací kódy přitom najdeme i ve fotkách. Windows nás naproti tomu zklamat nemůže, neboť bezpečně víme, že ve všech verzích a distribučních způsobech se nikdo nevyzná.

1

Program pořadu

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (36 MB).

Minulý díl Cnews FMNezmar jménem Google a pochybné šedivky

Cnews FM: Zmatený svět Windows a sledování Facebookem jako norma [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

1 komentář

  1. To, co dělá Brave, je podle mě pěkná všivárna.
    Co se týká webu, placení a reklam, tak mám nepopulární názor, že by weby měly zavést předplatné. Vlastně bych řekl, že web s předplatným si sám sebe cení, věří si a stoupá u mě na hodnotě. Kvalita si čtenáře najde, jak ukazuje třeba Ihned nebo Deník N.

    Je tu argument, že by toho musel člověk platit hodně. Ale na druhou stranu, noviny nebo časopisy si také lidé nekupují všechny, ale vyberou si jeden/dva. Navíc, přestože za ně platí, tak jsou uvnitř i reklamy. To jen provozovatelé webů nesmyslně naučili uživatele, že internet=zdarma, což je blbost, charita neexistuje.

    Je velká škoda, že zde, na Cnews, není systém předplatného. Minimálně jako službu pro uživatele s možností vypnutí reklam, ale lépe s uzamčením některých článků za paywall. Typicky články Honzy Olšana za to stojí.

    Přemýšlím,, zda by nebylo nakonec lepší, kdyby se začala reklama opravdu masově blokovat. Pak by museli vydavatelé konečně s touto situací něco udělat. Nekvalitní by umřeli a prostředí by se značně pročistilo. Kvalitní by zůstali.