Cnews FM: Instagram se možná stane méně destruktivním nástrojem [podcast]

Facebook hledá odvahu změnit Instagram k lepšímu, v Evropě zase hledáme chybu, která způsobila týdenní výpadek navigační služby Galileo.

3

Program pořadu

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (39 MB).

Minulý díl Cnews FMZmatený svět Windows a sledování Facebookem jako norma

Cnews FM: Instagram se možná stane méně destruktivním nástrojem [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Pro upřesnění ke Galileu – úplný výpadek to nebyl, fungoval SAR (Search and Rescue Service), ale navigace ne: https://www.gsc-europa.eu/news/update-on-the-availability-of-some-galileo-initial-services

    Až po natáčení tohoto dílu se objevila první neoficiální informace, že za to zřejmě mimo jiné mohla instalace bezpečnostního patche: https://www.politico.eu/article/galileo-blackout-followed-effort-to-guard-against-cyber-threats/

  2. Pánové, smekám. Firma, která žije ze souhry dvou aspektů své služby, (designovaná návykovost doslova usmaží uživatelům mozek (like) – aby jim následně mohla být snadněji podstrčena myšlenka (v tuto chvíli reklama),) udělá dobrovolně nějakou změnu. A vy automaticky dojdete k závěru, že cílem je bezesporu duševní blaho uživatelů… To člověk fakt jen tak nevymyslí.

  3. Dnešní doba je fakt ujetá. Kdyby byli lidi na icq tak bych měl do dnes icq. Úplně dostatečně mi tento nástroj komunikace dostačoval. Messenger a WhatsApp používám jen kvůli tomu že na icq už nikdo nebyl. Pokud lidi budou migrovat na Instagram nebo jakoukoliv další blbost tak já už si to na 100% instalovat nebudu odkážu je na takovou vykopávku jako je můj telefon a email. Není to tak dávno co se mnou mluvil jeden známí a říká mi ty vůbec nežiješ ? a já mu říkám jak si na to přišel ? a no mi říká no že nemám nic na facebooku. Tak to mě normálně odrovnal. Lidi posuzují životní úroveň lidí podle toho kolik toho naspamují na internet. Mě rodiče odmalička učili ať si chráním své soukromí že to je cenná věc a až budu straší že to ocením že můj život není jako výkladní skříň v obchodě. A měli pravdu nevím na co potřebují lidé vědět co vlastním co si kupuji kam cestuji atd. Ale jak jsem psal výše dnešní doba je fakt ujetá a nejlepší na tom je že spousta těch lidí co si na fcb atd. Sdílí své životy tak mi přijde že to je stejně z 90% fake live. Pač ty lidi co znám osobně často mají dluhy nebo exekuci žijí od výplaty k výplatě atd. Ale na internetu se prezentují jak vyšší třída do reality to má hodně daleko nebo profily holek které by pak nikdo v reálu nepoznal jak mají upravené fotky které nemají nic s realitou společného. Přijde mi taky zvrhlé když holka co má 150kg se prezentuje jak 40kg laňka no opravdu nechápu co si tím pomůže. Imaginární pocit ? laiky za lež ? lidi mají dnes fakt zvláště nastavené hodnoty kdy pro ně like na fcb má větší hodnotu než reálný život. A ještě jednu věc opravdu nechápu proč si lidi fotí oběd ? A ještě jednu věc nechápu proč když si něco koupím na webu mi to hned nabízí ať to sdílím na fcb. Jako nechápu proč bych měl sdílet to že sem si něco koupil ? Co je komu do toho a proč by to vůbec mělo někoho zajímat? Že by bylo na světě tolik lidí narcistních se mi nechce věřit.