Cnews FM: S mikrofony nemáte nikde soukromí. Firmy selhávají v komunikaci [podcast]

Huawei není jediný, kdo vás může poslouchat.

2

Program pořadu

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (51 MB).

Minulý díl Cnews FMVálka megapixelů, doručovací problém a pohlavek operátorům

Cnews FM: S mikrofony nemáte nikde soukromí. Firmy selhávají v komunikaci [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. V podcastu zazněla cena Xbox Game pass (XGP) 119 Kč/měsíc a na ostro 259 Kč/měsíc. Nevím, zda teď není nějaká další akce typu sleva ze slevy, ale vidím 119 Kč/čtvrtletí a pak 359 Kč/čtvrtletí: https://i.imgur.com/pe8tPJT.png
    Odkaz: https://www.microsoft.com/cs-cz/p/xbox-game-pass-for-pc-beta/CFQ7TTC0KGQ8/000D?activetab=pivot%3aoverviewtab

    Ano, to, že MS z XGP vyhazuje hry, považuji za lumpárnu. Předplatím si XGP, rozehraji větší hru (která už tam třeba je delší dobu) a za 2 měsíce je pryč. Jak jsem psal, chápu to v případě vypršených licencí (a v tom případě ví, kdy vyprší a měli by to tam hned od začátku psát), ale ne v případě, že se MS jen tak rozhodně ji vyhodit, aby byl případný kšeft. Nevšiml jsem si, že by to předplatné obecně dělaly, jak říká Petr.
    Na Spotify mi sice už něco zmizelo, ale kvůli autorským právům. U filmů je to pokud vím stejné – pokud vypadnou, tak opět kvůli licencím a ne proto, že se HBO rozhodlo, že už tam má těch seriálů více než dost. Jsem zvědav, jak to bude dělat EA Access (píšou „nestále rostoucí sbírky her…“, ale sliby chyby) a Uplay+.

    Odposlouchávaní: Kameru si přelepuji také (resp. je na ní z výrovy zašoupávací krytka). Podle mě Petr trochu nešťastně spojil různé věci. Já to nedělám kvůli obav, že by mě MS/Google/Facebook (ten stejně nemám) špehoval. Tomu bych se, díky mobilu, asi stejně neubránil. V tom souhlasím s Petrem. Ale PC je o hodně náchylnější k nějakému hacknutí, instalaci mallware, chybám v interních aplikacích výrobců zařízení atd. a proto raději kameru „zavírám“, když ji nepotřebuji a mikrofon mám řešen na úrovni HW – jeho sklopením na sluchátkách (integrovaný mikrofon mám zakázaný).