Cnews FM: My, hudba, sluchátka a umírající jack [podcast]

Aktuálně zažíváme střídání stráží na poli zařízení pro poslech hudby a zvukových pořadů. Máme z toho mít těžkou hlavu?

5

Program pořadu

Na ulicích dnes běžně potkáváme lidi s bezdrátovými sluchátky. I čísla prodejů odpovídají tomu, že se z nich stává fenomén. Smartphony v nejvyšší třídě postupně přestávají fyzický sluchátkový port jack nabízet. Obě řešení mají své výhody i nevýhody. V tomto díle podcastu Cnews FM se ve druhé části věnujeme právě této problematice, v první pak rozebíráme proměny poslechu hudby.

Tento díl si můžete stáhnout ve formátu MP3 (47 MB) nebo OGG (36 MB), případně použijte přehrávač níže.

Minulý díl Cnews FM: Česko by nadále mohlo být zemí s poznávací značkou Wi-Fi

Cnews FM: My, hudba, sluchátka a umírající jack [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

5 KOMENTÁŘE

 1. Podcasty a audioknihy (i vás) poslouchám při sportování. V autě nebo při práci se na to nedokáži soustředit a docela bych rád viděl nějaké testy doby reakce a vnímání pozornosti (jak řízení, tak obsahu mluveného slova) osoby, která tvrdí, že oboje stíhá). Sportuji často, takže času je na poslech dost.

  Nejsem „antikabel bijec“, také zastávám názor, že drát je drát. Ale u sportu převýší komfort, takže mám bezdrátová náhlavní sluchátka s výdrží 30h a není problém. Spíš mě štve občasný výpadek, protože BT je docela citlivý a stačí se nějak moc ohnout (signál přes tělo), nebo dát mobil v zimě pod oblečení a už mohou být problémy. Nemám rád sluchátka typu Airpods. U těch náhlavních je kvalita někde jinde.
  Drátových sluchátek jsem paradoxně odpravil více jak bezdrátových (urvané kabely, ošoupané konektory nebo regulátory hlasitosti a s tím spojení škrčení, …), také mají nevýhody.

  Hudbu poslouchám doma z PC, ke kterému mám optikou připojen AVR se sloupovými bednami. Nejsem audiofil, mám staré AVR za 15 kKč + bedny za 10 kKč a vydrží to ještě hodně dlouho. Jedu přes interní zvukovku, protože jedu přes digital (S/PDIF/Toslink), takže kvalita analogové části, což je největší zdroj problémů a rušení, mě nezajímá. Navíc mají grafiky HDMI, takže v případě AVR není zvuk problém hnát přes toto rozhraní v nejvyšší kvalitě (nicméně na hudbu S/PDIF bohatě stačí).

  Soundblasterů jsem měl a vždy jsem se spálil. Creative spolu s Logitech patří k firmám, které kašlou na podporu starších výrobků a tak jsem musel „vyhazovat“ ne zrovna levné karty typu Sound Blaster Live 5.1 nebo Audigy 2, protože nebyly ovladače. Čekám, kdy to začnou tyto dvě firmy praktikovat i u velkých verzí Windows 10…

  Na konec jedna paradoxní věc – streamovací služby jako Spotify mě naučily opět kupovat MP3, což je už dnes často problém :-(. Až moc často se mi na Spotify stává, že mi zmizí písničky, které tam dříve byly a mám je v oblíbených. Prostě z alba zmizí 1/2 písniček (zešednou, viz https://i.imgur.com/lOGSJfo.png nebo https://i.imgur.com/RrWE4MK.png ). Asi vyprší práva nebo něco takového. Takže jsem se přestal spoléhat na to, že pokud je něco ve Spotify atd., tak že mám po starostech. Pokud se mi něco líbí, tak se to snažím koupit v MP3 a mám to navěky.
  Petr tento přístup předplatného sice obhajuje (diskutovali jsme o tom u hrách, kde je stejný princip), ale mě se nelíbí, obzvláště u hudby, kterou já mám obecně na hodně dlouho. Klidně stále poslouchám věci staré 20 let..

  • Tak zrovna Creative nedávno vydal nové drivery pro X-FI což je hodně letitá zvukovka.A když ni tak kolem Creative docela fungovala komunita i kolem ovladačů.
   A logitech má normální podporu i pro starší zařízení snad mimo volantů.
   Na hudbu venku si nemůžu vynachválit Sennheiser Momentum In-Ear,ale měl jsem i modely z řady CX a Sennheiser je prostě takový svůj dobrý standart.Zdroj starší mobil.
   Bezdráty nechci,nesnáším dobíjení mobilu i hodinek a ještě nabíjet sluchátka…Fakt ne .:)

 2. Vaše podcasty poslouchám buď v práci, zaměstnání mám něco jako technický dohled, nebo při hraní her. Hraju převážně strategie a RPG, takže třeba při daily questech apod. Hudbu poslouchám výhradně v rámci her. Mimo PC jen vyjímečně, většinou soundtracky (Witcher 3, Enderal, Malukah apod.). Pokud se potřebuji soustředit, tak mě ruší jakákoli hudba.

 3. Koupil jsem si první bezdrátová sluchátka (pecky) a ten nárůst komfortu je značný. Je jasné že dochází ke zhoršení kvality, ale když chodí člověk po ulici nebo běhá, tak spíš ocení snadnost použití.
  Co se týče podcastů tak poslouchám když je čas u her. Samozřejmě jen u těch kterých to jde.
  A streamování hudby – Hudba Google Play

 4. Přešel jsem kompletně na bezdrát (buds) a nemůžu si vynachválit. Používám je nejvíc v posilovně a tam je drát zkrátka rušivý.
  Podcasty poslouchám převážně ty vaše a tak nějak všude. V autě, při sraní, někdy během posilování… Potřeboval bych dva do týdne, ale co se dá dělat. Když dojde téma, nahrazují to audioknihy.
  Interprety vybírám na YouTube music. Testoval jsem kde co a YouTube bez reklam vyhrál.