Cnews FM: PlayStation 5 bude pomalejší než XSX. Až na případy, kdy nebude [podcast]

  Jak Microsoft, tak Sony vyložily karty na stůl. Obě konzole už teď z hlediska hardwarových parametrů známe docela dobře. Jedna nabídne vyšší hrubý výkon, druhá ale dorovnává jiným parametrem.

  2

  Program pořadu

  Tento díl si můžete stáhnout ve formátu MP3 (40 MB) nebo OGG (30 MB), případně použijte přehrávač níže.

  Minulý díl Cnews FM: Konec nadějí na čtvrtého operátora a soumrak nad dlaždicemi

  Cnews FM: PlayStation 5 bude pomalejší než XSX. Až na případy, kdy nebude [podcast]
  Ohodnoťte tento článek!
  4.3 (85%) 8 hlasů

  2 KOMENTÁŘE

  1. Lukášem zmiňovanou výhodu Xbox s plug&play externích disků beru spíše za papírovou – kdo by to ve skutečnosti dělal a proč? Nebo se z dříve vkládaných CD/DVD/BR disků s přechodem na online blížímě zpět k tomu, že budeme žonglovatr s SSD cartridgemi s nainstalovanými hrami? 🙂

   Co se týká zpomalování CPU/GPU u SONY tak to se mi líbí. Nevidím důvod, aby to neustále jelo na 100 %, žralo energii a topilo. Konečně se konzole blíží s tomu, co je u PC běžně 15 let. Nemyslím, že to nějak výrazněji zkomplikuje vývoj. Vývojáři budou vědět, že mohou 100 % výkon dostat pouze definovanou na omezenou dobu a následně musí zpomalit. Za mě dobrá cesta.
   Jen dotaz – pokud PS4 jela vždy naplno, tak proč u některých her byla tichá a někde připománala raketoplán? To mi nějak nepasuje.

   Móda se zvukem bude asi jen další buzzword. Kvalitnější prostorový zvuk bych přivítal a je podle mě hodně podceňovaný, ale kolik lidí má doma připojenou konzoli k AVR s 5.1 a víc? Většina lidí má parodii na stereo repro v TV, v lepším případě soundbar nebo stereo sluchátka s případním virtuální prostotovým zvukem. Předpokládám, že lidé budou z nového super zvuku nazvaného XYZ linoucího se z TV unešeni a adorovat ho stejně jako z Dolby Atmos z chchláků v mobilu nebo placaté TV. Bude to hlavně marketing a výplach mozků… Proč by výrobci chtěli lepší zvuk, když ho většina lidí reálně neuslyší?