Podíl IE klesá kvůli Ballot obrazovce

0

Od uvedení takzvané Ballot obrazovky pro výběr internetového prohlížeče v evropských verzích systému Windows zaznamenaly prohlížeče Firefox a Opera značný nárůst zájmu a ačkoli ostatní společnosti se o statistiky nepodělily, dá se u nich očekávat obdobný trend.

Zcela opačná situace však nastala u Internet Exploreru, který za minulý měsíc ztrácel nejen v největších zemích Unie – 2,5 % ve Francii, 1 % ve Velké Británii a 1,3 % v Itálii. Jestliže bude takto dále ztrácet na úkor svých konkurentů, začne se jeho 60% podíl rychle ztenčovat.

Řadu uživatelů tedy alternativy očividně zajímají a odcházejí od Internet Exploreru. Je možné, že se tak děje jen z prvotní zvědavosti uživatelů, na druhou stranu je také možné, že mnoho lidí u nového prohlížeče třetí strany již zůstane.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dva roky som fungoval na BitDefenderi (v2008 a v2009)a musim povedat ze z mojej strany velka spokojnost. Potom prisla verzia 2010 a ta bola doslova nepouzitelna. Od zaciatku som s nou mal len a len problemy, kontaktoval som aj technicku podporu, svoje problemy som rozpisal aj do ich fora, len ked som videl kolko ludi sa tam stazuje (niektori pozadovali vratenie penazi) tak mi bolo uplne jasne ze s novou verziou nieco nie je v poriadku. Hned ako mi skoncila licencia som presiel na riesenie od ineho vyrobcu a musim povedat ze „nastastie“. S BitDefenderom sa za posledny rok stalo nieco velmi skarede…