Podívejte se do nitra Velké Cheopsovy pyramidy jako ve StreetView

1
Vchod do Velké pyramidy
Vchod do Velké pyramidy
-
Zdroj: Harvardova univerzita

Díky projektu Harvardovy univerzity se můžete projít v Cheopsově pyramidě v Gíze ve svém prohlížeči – stejně jako třeba ve StreetView. Za zády máte Káhiru a před sebou vstup do největší egyptské pyramidy. Pomocí myši či kurzorových šipek můžete prozkoumat celý interiér.

Webová služba Inside the Great Pyramid vznikla jako součást projektu Giza na Harvardově univerzitě. Původně šlo o iniciativu Muzea výtvarných umění v Bostonu s cílem digitalizovat dokumentaci z výprav do Gízy z první poloviny minulého století. Pod hlavičkou Harvardovy univerzity se však začala budovat celá digitální Gíza. V plánu je i třeba nabídnout 3D tisk starověkých artefaktů.

Interiér Velké pyramidy
Mapa interiéru Velké pyramidy (zdroj: Harvardova univerzita)

Cheopsova (Velká, nebo také Chufuova) pyramida je největší pyramida v Egyptě s výškou 138 metrů a stářím přibližně 4600 let. Výzkumníci z Harvardu pořídili trojrozměrné snímky všech známých útrob a vy si tak pyramidu můžete projít na webu projektu. Procházku kolem pyramid samozřejmě nabízí i Google, ovšem pouze zvenku.

zdroj: Reddit

Podívejte se do nitra Velké Cheopsovy pyramidy jako ve StreetView
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.69%) 13 hlasů

1 komentář

  1. Do některé pyramidy, nevím do jaké, se dá jít „skutečně“ nebo-li přes VR. Kámoš má Oculus, tak mi to půjčil a výborný. Nicméně přijde mi, že projektů, které by zajímavá místa zpřístupnily přes VR moc není. Rozhodně by to bylo lepší rozvíjet VR než nějaká streetview.