Sony s novými modely Xperií představenými na barcelonském MWC opustilo design OmniBalance, což mnoho uživatelů neslo s nelibostí. Novým zaobleným provedením se Sony přiblížilo tomu, co předvádějí i jiné značky. Něco jako ikonický vzhled se dnes v mobilním světě hledá stále hůře.

Dotykové Xperie začaly v roce 2008 modelem Xperia X1. Ten měl ještě operační systém Windows Mobile a 3″ displej. O dva roky později přešli Japonci na Android a o další dva roky později se rozešli s Ericssonem.

Podívejte se na video, které shrnuje dosavadní historii Xperií od roku 2012 právě z hlediska designu. OmniBalance byl vlastně je dvouletou epizodou.

První Xperií, která byla čistě záležitostí Sony, se stala Xperia S a právě ta přinesla design nazvaný Iconic Identity. Ten se vyznačoval průhledným proužkem ve spodní části. Brada telefonu jako by k němu ani nepatřila.

  • Iconic Identity: Xperia S, Xperia Ion…
  • OmniBalance: Xperia Z, L, M…
  • Unified Design: Xperia X, XA
  • Loop Surface: Xperia XA2, XZ1
  • Ambient Flow: Xperia XZ2

K hranatému designu OmniBalance přešlo Sony u modelu Xperia Z v roce 2013 a vydržela u něj až do letošní Barcelony. Ale jen částečně, neboť modely Xperia X se nesly v duchu provedení Unified Design a modely se čtečkou otisků v odemykacím tlačítku označovalo Sony jako Loop Surface. Nový design se jmenuje Ambient Flow.

Ohodnoťte tento článek!