Podívejte se na detailní obrázky nového plochého vzhledu oken ve Windows 8

0

Aero Glass nám sice bude docela chybět, protože ona průhledná okna byla zatraceně sexy, avšak Windows 8 z několika důvodů od tohoto průhledného motivu vzhledu upustí a přeorientují se plochý styl Metra. Desktop tak bude s ostrými hranami dlaždic v nabídce Start pěkně ladit. Zajímavé na celé věci je to, že se překopání vzhledu odehrává na poslední chvíli. Změna se dokonce se ani nestihla promítnout do Windows 8 Release Preview, což má být v podstatě hotový operační systém. Dosud jsme však z nového vzhledu pro okna viděli jen malý obrázek.

Tip: Aero Glass ve Windows 8 nebude. Rozlučte se s průhlednými okny

 

Spravte si tedy chuť a podívejte se na novinku, byť jistě nikoli v konečně podobě, pěkně zblízka. Série snímků pochází – skoro by se chtělo říct „jako obvykle“ – ze serveru WinUnleaked.info. Prozatím se v systému nachází řada plastických ikon z dob Windows Vista, ty snad do vydání Osmiček zmizí. Sem se zkrátka příliš nehodí. Při vybírání barev se ve výchozím stavu přebarvuje pouze hlavní panel, až po povolení předvolby se spolu s ním promění také záhlaví oken. Ta jinak zůstávají sněhobílá.

Obrázky nového vzhledu Windows 8 Obrázky nového vzhledu Windows 8 Obrázky nového vzhledu Windows 8 Obrázky nového vzhledu Windows 8 Obrázky nového vzhledu Windows 8

 

Zdroj: WinUnleaked.info via The Verge

Ohodnoťte tento článek!