Podívejte se na minipočítač Intel Edison v RC autíčku, jeřábu i hrníčku [CES]

0

Počítač Edison, kterým chce Intel dobýt internet věcí, už určitě znáte. Pokud jste náhodou nečetli Honzův detailní článek, tak vězte, že jde o vývojářskou destičku o velikosti SD karty, jež obsahuje dvoujádrový procesor Quark, RAM a flashkové úložiště s Linuxem, k tomu podporuje úspornou verzi Bluetooth, Wi-Fi a I/O rozhraní pro ovládání další elektroniky. Díky velikosti a velmi nízké energetické náročnosti se může Edison umístit do různých zařízení a povýšit je na „chytré“.

Na svém stánku na CESu Intel ukazoval několik možností, jak si s minipočítačem hrát. Edison umístili do malého jeřábu, hrnku na kávu nebo autíčka ovládaného magickou hůlkou. Díky zapojení bezdrátových sítí byste zmíněná zařízení mohli ovládat na dálku z mobilu, z práce přes internet. Je jen na fantazii kutilů, k jakým účelům Edison použijí. V minulosti jsme viděli například chytré květináče, jež sledovaly kvalitu půdy a staraly se o zavlažování. Vše potom hlásí uživateli na mobil.

V Las Vegas Intel prezentoval i loni uvedenou vývojářskou desku Galileo, která rovněž běží na Quarku (jednojádrovém) a jež je kompatibilní s platformou Arduino.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. O druhé baterce se zdroje nezmiňují, pouze optická mechanika, ventilátor, druhá grafika, nebo pevný disk. Ale nechci to úplně vylučovat, třeba tam nějaká pasovat bude. Zkusíme zjistit.

  2. Čínské ručičky snad něco podobného budou prodávat na Ebay 😀 Dneska není problém něco takového koupit, jen je problém to najít. A chtěl jsem se zeptat, nynejší Y500 v nové revizi s GT750m nedostane Haswell? Bude ho mít jen Y510p?