Podívejte se na ohebný displej smartphonu LG G Flex [video]

0

Redaktoři magazínu Phone Arena si hráli s rozebraným telefonem G Flex od LG, který Korejci považují za první zahnutý telefon vůbec. Hardwarová výbava přístroje překvapivá není, G Flex ale veřejnost zaujal právě oním displejem, jenž lze skutečně ohnout. Na videu můžete vidět, že když OLED panel není pevně spojený s tělem přístroje a ochranným sklem, je to opravdu jen kus aktivní fólie.

V první generaci zařízení toho LG využilo jen kvůli banánovému tělu smartphonu, který můžete silou opravdu narovnat, viz video. Výrobce však podle korejského ZDNetu už příští rok uvede telefon, který bude možné celý ohnout až o 90°. I to je pouhý mezikrok. Cílem jsou plně srolovatelné displeje anebo telefony, jenž půjde zlomit. Vrátila by se véčková konstrukce s tím rozdílem, že na obou polovinách bude bezešvý displej.

 

Ramchan Woo, který v LG vede divizi zaměřenou na plánování nových mobilních produktů, věří, že v roce 2015 už bude 12 % ohýbatelných telefonů a v roce 2018 půjde ohnout dokonce 40 % všech prodávaných smartphonů. Pro Slashgear také prozradil, že vývoj G Flexu trval tři roky, ale budoucí produkty už po prvních porodních bolestech zvládnout vyrábět rychleji.

Podívejte se na ohebný displej smartphonu LG G Flex

Ohodnoťte tento článek!