Podle Avastu 21 % uživatelů antiviru s Windows XP netušilo, že se blíží konec podpory

0

Kdo nás čte, tak věděl dobře, kdy skončí podpora Windows XP a balíku Office 2003. Ne každý se ovšem o počítače zajímá. Už vůbec ne denně. Podle Net Applications.com necelých 28 % uživatelů po celém světě, co ještě na svých počítačích provozují Windows XP, musí aspoň z části žít v nevědomí, jinak si to nelze vysvětlit. Napovídá tomu také studie, kterou provedla společnost Avast.

Někteří si nebyli vědomi blížícího se konce podpory
Někteří si nebyli vědomi blížícího se konce podpory | Foto: Avast

Z pohledu výrobce antiviru používá nepodporovaný operační systém 21,6 % uživatelů. Celkem jich pak globálně napočítáte přes 200 milionů. Z lidí, kteří používají Avast pod Windows XP, jich 21 % vůbec netušilo, že se k nějakému konci podpory schyluje. V tuto chvíli, pokud k někomu zpráva nedolehla, na skutečnost upozorňuje sám systém, případně i antivir Security Essentials. Ten má stanovenou dobu životnosti ještě na rok.

 

Avast se zařadí k antivirům, které budou Ikspéčka podporovat tak dlouho, jak jen to bude žádané. Společnost dále došla k závěru, že 27 % ze stávajících uživatelů Windows XP nehodlá podniknout jakoukoli akci. 5 % si koupí nový počítač, zatímco 15 % prostě povýší na nový operační systém. Stávající uživatelé by aspoň měli opustit Internet Explorer 8.

Jiní uživatelé se koncem podpory nenechají rozhodit
Jiní uživatelé se koncem podpory nenechají rozhodit | Foto: Avast

Zdroj: avast! blog via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak tak…Kdo tvrdí stále blbosti o FX-8350, nejspíš ho neměl v ruce. Ten CPU pracuje jak má a příkon zásuvkovým měřením jest menší než má i7-3960X, cca obdobný jak i7-3930k. Samozřejmě záleží na kusovosti. U FX-8150 byly nějaké problémy, které leckdy souvisely i s BIOSy, nicméně příkon FX-8150 byl v průměru lehce vyšší než více taktovaný FX-8350. Navíc pro všechny kritiky…V spec Intelu se nyní objevuje Haswell jako TDP95W :). Už ne něco nad 80W, jak to bylo v době recenzí :)…

    Je zcela logické, že TDP Vishery je takové,jaké je. STačí se podívat na velikost die a výrobní proces. V tomto poměru je příkon více než dobrý. Je lepší než podobně velký 32nm Gulftown a nebo srovnatelný také s podobně velikým i7-3930K. V loadu beztak nejvíce bude žrát L3 cache…Pokud se bavíme o OC, nic žravějšího než OC Sandy Bridge-E jsem v rukách neměl…To bere o více než 100W více než OC Vishera. A stěžuje si an to snad někdo? O tom se už nikde „naschvál“ nemluví. Osobně je mi to jedno, je mi fuk, zda OC sestava bere 400 nebo 500W v zátěži. Ale vadí mi neustálé napadání slabšího, menšího AMD neustálými negativními argumenty.