Podle divokých zvěstí v dubnu vystrčí růžky Opera 14. Předvede WebKit

0

K následujícím řádkům přistupujte jako k těm největším fámám, jaké si dovedete představit. Podle příspěvku na Twitteru na osobním účtu jednoho ze zaměstnanců norské společnosti, si tento člověk již hraje s novou Operou. Protože aktuální řada je dvanáctá, čekali byste, že jejím nástupcem se stane Opera 13. Jenže zmíněný pracovník přímo zmiňuje Operu 14 pro desktop. Je klidně možné, že firma číslo třináct přeskočí čistě kvůli pověrčivosti. (Mimochodem, pro Android vyšla v betě Opera 14. Již obsahuje WebKit.)

Tip: Opera oficiálně potvrdila, že zahájí migraci na WebKit a Chromium

Podobně se například Microsoft vyhnul kódovému označení Office 13. Po Office 12 (tj. Office 2007) proto následovala rovnou Office 14 (tj. Office 2010). Norové prakticky po celou dobu vývoje pravidelně uvolňují raná vývojová sestavení, alfaverze a betaverze. Z nadcházející Opery jsme ale dosud neviděli nic. Čekali jsme dlouhou dobu a nebylo by příliš velké překvapení, kdybychom v dubnu přivítali Operu 14. Tedy, první by na řadu zase přišla nejprve raná sestavení.

Takový tip obdržela redakce serveru FavBrowser.com. Anonymní tip nic neznamená, může se ukázat jako lichý. Jinou ligu hraje tweet, který existenci nové verze prohlížeče přímo dokládá. Díky němu aspoň víme, že se něco děje. Kombinace obou faktorů nám ale dává naději, že se opravdu dočkáme. Nesmíme zapomenout ani na to, že podle onoho tipu by již nadcházející řada měla být postavená na vykreslovacím jádře WebKit.

S tím souvisí logický fakt, že vývojáři budou muset převést stávající funkce, aby byly kompatibilní s novým podvozkem. Jenže co když budou některé vynechány? Právě toho se řada uživatelů obává. Nový začátek s novým jádrem by firma klidně mohla pojmout po svém a mohla by se pokusit vyrobit prohlížeč s jinou filosofií. Podle příspěvku jednoho ze zaměstnanců se ale vedení stále nerozhodlo, které funkce si nový produkt ponechá. Ještě chvíli tak budeme žít v nejistotě.

Zdroj: FavBrowser.com

Ohodnoťte tento článek!