Podle Facebooku je nejoblíbenějším místem ČR Staroměstské náměstí

0

Na konci loňských prázdnin spustil Facebook geosociální funkci Places/Místa. V oblíbených restauracích, kavárnách, kinech, obchodech nebo parcích se můžete „čeknout“ a vaši přátelé uvidí, že tam jste. Případně uvidíte lidi, které neznáte, ale na Facebooku se ohlásili také. Možná to není taková zábava jako Foursquare nebo Gowalla, které jsou spíš hrami, ale potenciál Places bude možná plně využit později.

Každopádně za těch 9 měsíců se už nasbírala data o oblíbených místech a vznikla možná první ucelená statistika. Ta pochází z české analytické aplikace SocialBakers.

Facebook Places Facebook Places
Facebook Places v Česku | Facebook Places celosvětově

Celosvětově nejoblíbenějšími místy (s největším počtem checkinů) jsou velká mezinárodní letiště. Na prvních třinácti místech v globálním žebříčku narušuje jejich dominanci pouze samotné město Las Vegas. Úplně prvním je letiště v Los Angeles.

V Česku jsou počty checkinů o hodně skromnější. S výrazným náskokem vede Staroměstské náměstí, pak samotná Praha a ruzyňské letiště. Pražské destinace okupují i další příčky.

SocialBakers tvrdí, že do statistik zahrnuli všechna místa s minimálně 10 checkiny, ale protože je služba stále v beta stádiu, možná se v ní vyskytují nějaké chyby. Avšak i z těchto dat lze vyčíst, že o oblíbenosti míst rozhodují hlavně zahraniční turisti.

Zdroj: SocialBakers

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář