Podle IDC se zvýší zájem o velké tablety. Místo malých kupujeme phablety

0

V prvním čtvrtletí zájem o tablety klesal rychleji, než se předpovídalo. Kvůli obavám o to, že budou muset čelit těžkostem na trhu, IDC snížilo předpoklad prodaných tabletů (a hybridních strojů s odnímatelnou klávesnicí) v tomto roce na 245,4 milionu kusů z 260,9 milionu. Což bude stejně považováno za 12,1% meziroční nárůst.

Tip: Surface Mini na poslední chvíli zastavil Nadella s Elopem. Nebyl by zajímavý

Pro srovnání, loni firma zaznamenala 51,8% nárůst, takže se bavíme o výrazně nižším tempu. Lidé si totiž tablety nechávají delší dobu, než se předvídalo. Zvlášť to platí pro dražší modely. Starší zařízení pak neházíme do koše, ale předáváme např. dalším členům rodiny.

Pak tu máme trend, kdy lidem stačí místo menšího tabletu smartphone s větší úhlopříčkou. 5–6 je dost. V posledním roce se podíl phabletů mezi smartphony zvýšil z 4,3 % na 10,5 %. Proto se nelze divit tomu, že trh s tablety se začne ubírat zpátky k větším úhlopříčkám.

Podle IDC se proto zvýší popularita větších zařízení, k nimž patří i nový Surface Pro 3. Mohlo by to právě pomoct i Microsoftu. Výše uvedené může být odpovědí a to, proč Redmondští neuvedli Surface Mini. Ti teď spíše někde v tichosti slučují operační systém Windows Phone s Windows RT a doufají, že na trh uvedou více phabletů.

Rok Úhlopříčka obrazovky
7­­–8“ 8–˜­11“ 11“ a větší
2013 55 % 44,1 % 0,9 %
2014 50,8 % 47,3 % 1,9 %
2018 44,5 % 48,9 % 6,6 %
Předpověď velikosti prodaných tabletů | Zdroj: IDC

Zdroj: IDC via WinBeta

Podle IDC se zvýší zájem o velké tablety. Místo malých kupujeme phablety
Ohodnoťte tento článek!