Podle Microsoftu se může firmám používání Windows XP pěkně prodražit

0

Stařičká Windows XP spatřila světlo světa před více než deseti lety, od té doby stihl Microsoft vydat dvě další generace své řady operačních systémů, přičemž letos vydá dokonce třetí. Není tedy pochyb o tom, že Ikspéčka jsou dávno překonaným produktem. Jejich podpora definitivně skončí za méně než dva roky, čili firmy by měly co nejdříve zahájit přechod na novější Windows. Aby je Microsoft trochu popíchl, vydal ve spolupráci s analytickou firmou IDC studii, kde ukazuje, jak se mohou Windows XP prodražit, když je porovnáte se stále aktuálními Windows 7.

 

Novější systém snižuje náklady na údržbu a zvyšuje produktivitu zaměstnanců. S každým rokem se náklady zvyšují. K výraznějšímu vzrůstu dochází prý zhruba po třech letech provozu počítače s XP. S pátým rokem můžete počítat s dalším 40% zvýšením nákladů. Jestliže srovnáte druhý a pátý rok, vyjde vám, že náklady narostou o 73 %. Když přejdete na Windows 7, ušetříte 82 % času, co byste investovali do údržby Iskpéček. A čas jsou peníze. Pokud vás zajímá, k jakým dalším výsledkům studie došla, naleznete ji zde ve formě PDF. Podrobné údaje a grafy zde přirozeně nechybí. Výsledkem studie každopádně je, že investice do Windows 7 se vám vyplatí.

Zdroj: Windows for your Business Blog

Podle Microsoftu se může firmám používání Windows XP pěkně prodražit

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Bla bla, sherif z Nottinghamu promluvil… Lorde z Nottinghamu, vylezte z hradu a prizpusobte se dobe a nove distribuci. Kdyz to neudelate Vy, tak to udelaji Nerezove a jemu podobni. A je docista jedno jak vysoko bude sherif veset nahodne kolemjdouci.

  Trest sheldavam adekvatnim, tedy pokud nebude Nerez muset splacet 80 milionu, ktere si strejda Vomacka vycucal z prstu.

 2. Nepodporujte komerční tvorbu!

  Krást komerční film nebo seriál je skoro stejně špatné, jako za něho platit.

  Chycení piráti ať si to odsedí, ale ať pokud možno nic neplatí.

  Nenechme si sebrat svobodnou tvorbu a svobodné sdílení.

 3. Ty jejich fiktivní výpočty škod jsou tak leda k smíchu. Pokud to dělají tradičním způsobem a předpokládají, že co stažení, to ztráta, je to totální nesmysl. Každý, kdo absolvoval prvních pár přednášek o ekonomii ví o pojmu užitek. Člověk nakupuje produkt, pokud je pociťovaný užitek vyšší nebo max. roven ceně, kterou za produkt platí. Počet stažení tak spíše ukazuje, kolik lidí má zájem o daný produkt při ceně 0 korun. Škodu paradoxně působí jen ti, kteří by si jinak byli ochotni hudbu nebo film za stanovenou cenu koupit. Ti, jejichž užitek je pod cenou, paradoxně žádnou škodu nepůsobí, protože by stejně nekupovali. Už v dobách dávno minulých, kdy jedno CD stálo přes 600 Kč jsem si mohl koupit tak maximálně jedno dvě CD do roka. Do kina jsem nikdy nechodil a nikdy nebudu, protože mám raději pohodlí domova. Problémem jsou hlavně cena a distribuční cesty. Osobně nemám problém platit (rozumné ceny) a také si stále kupuju nosiče – jenže současné pokusy na českém trhu o prodej hudby jsou spíše výsměchem (jak ceny, tak šíře nabízeného sortimentu), rozumné distribuční cesty pro filmy za rozumnou cenu prakticky neexistují.

  Držitelé autorský práv neustále fňukají, ale když měli před lety monopol (v hudbě žádná konkurence nefunguje – CD Pink Floyd se prostě nedá nahradit jinou hudbou a vydavatel má tak plnou moc nad cenotvorbou) a kdy si autorská práva nechala platit několikrát jednou osobou (zničíte fyzický nosič, musíte opět zaplatit i cenu zahrnující autorská práva; chcete zmodernizovat z kazety na CD, či z DVD na BR, opět znovu platíte autorsk práva), taková situace jim nevadila. Mají, co chtěli. I přes veškerý lobbing se stejně jednou ustanoví zcela jiná pravidla než tak, která si přejí vlastníci autorských práv. Současný stav správný není – to netvrdím. Tvůrci by měli dostat za svou práci zaplaceno. Ale vydírání zákazníků, na které si zvykli producenti hudby a filmu, to je něco, o čem se jiným odvětvím mohlo jen snít a bylo jen otázkou času, než tento monopol bude narušen.

  Bohužel nadutost a tupost držitelů autorských práv nezná mezí jak ukazuje další jejich počin: vytvoření dalšího nepřeskočitelného varování na DVD a BR. Koho tím trestá? No samozřejmě pouze lidi, kteří si zakoupí legální nosič. Já osobně mám plné zuby těch nepřeskočitelných varování a sebepropagace, kdy se člověk k filmu dostane až po minutě. Jakožto držitel mnoha legálních DVD mohu zodpovědně prohlásit, že mě to neuvěřitelně sere.