Podle zákona musí Jižní Korejci používat Internet Explorer a Windows

0

Dolní polovina Korejského poloostrova je v IT světě známá jako technologicky velmi vyspělá oblast, s rychlým internetem, vysokým rozlišením televizního vysílání a optickými kabely až do domu. Kdo by řekl, že místní uživatelé používají převážně starší verze Internet Explorer. A rozhodně ne proto, aby oklamali svého severního souseda. Informaci přinesl deník The Washington Post.

Jižní Korea je skanzen starého Internet Exploreru

V devadesátých letech totiž místní vláda vyžadovala zabezpečení elektronických transakcí přes digitální certifikáty a ActiveX. Dokonce na to mají zákon, který stále platí. V důsledku toho musí místní při elektronickém nakupování použít Internet Explorer s ActiveX, tím pádem musí mít i Windows. Na zahraniční weby již mohou použít třeba Chrome nebo Operu, ale více prohlížečů používá jen málokdo.

Podle statistik StatCounter Global Stats používá nějakou verzi Internet Exploreru více než 76 % jihokorejských uživatelů. Nejčastěji je zastoupen postarší IE8, následovaný IE10. Druhý v pořadí Chrome má jen necelých 8 % populace. Řada z nich podle statistik používá i starší verze Windows.

Internet Explorer vede ještě v Japonsku (31,7 %), Číně (29,7 %), Afghánistánu a Íránu. Pokud by Korejci zkusili Chrome či jiný prohlížeč, přivítá je vyskakovací hláška o tom, že nákup může proběhnout pouze v IE.

obr.: www.geek.com

Vůbec nejhůře jsou na tom ti, kteří mají počítač od Applu nebo Linux. Pro webové nákupy jim nezbývá, než navštívit internetovou kavárnu, případně mít nainstalované Windows přes Parallels Desktop. Kolik z nich by kvůli něčemu takovému kupovali legální kopii je nasnadě. Pokud by Korejci ze severu toto věděli, možná by ubylo uprchlíků.

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Vypada to hodne dobre. Grafika je v pohode, ikdyz voda vypada tak nejak divne. Fyzika by potrebovala jeste trochu dopilovat – nejvic biji do oci „gumove“ stromy. a nerealisticky toceni kol. Jizdni model mi prijde trochu moc optimisticky. V realu by auto v takovym terenu melo docela problemy, tady jezdi celkem hladce… Ale pro zacatek dobry. Jeste kdyby tak k tem ruskym strojum pridali treba Tatru 813… to by byla teprve jizda. 🙂

  2. Grafika a fyzika na demo fakt super. Berem do úvahy, že krajima nehrá až taký prim no keď na nej ešte popracujú a sťažia jazdny model, tak to nebude mať ďaleko k dokonalosti.

    Jednoznačne idem prispieť.

  3. pekne techdemo, budoucnost to jiste ma

    ale ted bude dulezite pro koho je takove demo urceno, pac z technologickeho hlediska je to hruza, viditelne mala segmentace onoho boreni terenu kde jsou casto videt ostre hrany a trosku chaoss tim ze si zrejme fyzika nevi rady z nekteryma bodama, tohle bych asi resil mnohem snaze prez tesselaci a heighmapou kterou bych nechal bortil ztesselovany mesh, viditelne jim tam skacou lody i celkem blizko kamere, sakra prolinacky lodu zvladaj i 10 let stare enginy, voda naprosto odporna a priserna, jestli ji maj ovlivnenou fyzikou, tak si s tim ta fyzika evidentne nevi rady (to neni vina fyziky, ale toho kdo ji nastavuje) a drobnosti jako mizici vegetace kdys dojde na fyzikalni borteni terenu jsou jen drobnosti, nouvidime jak to hosi posunou 🙂