Podmínky používání služeb Microsoftu budou transparentnější a data v bezpečí

0

O svá data máte starost všichni. Nechceme, aby si jen tak někdo četl naše e-maily. Podobně nechceme, aby nám někdo prošmejdil obsah cloudového úložiště. Google čelil v posledních měsících kritice, že na základě obsahu emailů zobrazuje na webu reklamy. Co je to ovšem oproti NSA, která špehuje půlku internetu. Bez poskvrny není ani Microsoft.

Ten se totiž podíval do schránky Hotmailu svého zaměstnance, když měl podezření na to, že kvůli němu unikají ven tajné materiály. Nespletl se, samotný akt byl nicméně zpochybňován. Firma nedlouho poté oznámila, že už k takovému případu nedojde a že si zprávy uživatelů bez soudního příkazu už nikdy procházet nebude.

 

Před pár dny Microsoft pro transparentnost upravil podmínky používání služeb. Nechce si totiž rozházet vztah s uživateli. Nyní v podmínkách např. stojí, že nebude na uživatele cílit reklamu na základě obsahu e-mailů, chatů, fotografií, případně jakýchkoli jiných souborů uložených v cloudovém úložišti OneDrive.

Za akce mladších dětí dále zodpovídají rodiče, včetně objednávek v obchodech jako Windows Store. Společnost i explicitně říká, že nebude soukromý obsah prohlížet, aniž by se nejdřív – v případě podezření, že služby zneužíváte k distribuci nelegálního obsahu – neobrátila na příslušné orgány.

Nové podmínky používání vejdou v platnost 31. července 2014. Pokud s nimi nesouhlasíte, jednoduše nepoužívejte služby Microsoftu jako účet Microsoft, Outlook.com nebo OneDrive po uvedené datu. Na to máte právo.

Zdroj: Microsoft via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!