Podstavce pod květináč PC-V353 a PC-Q25 od Lian Li se představují

0

Není samozřejmostí, aby se i do malých HTPC skříní vešly grafické karty s délkou okolo 30 cm, ale nově představené skříně tchajwanského výrobce Lian Li jsou snad předzvěstí zajímavého trendu do budoucna. Obě krychličky mají moderní vzhled a perfektně padnou k nábytku vyšeho obýváku, kanceláře či konferenční místnosti.

Jako první se podíváme na model PC-V353 řadící se do kategorie HTPC skříní. Celohliníkové šasi je 288 mm široké a na výšku měří 286 mm, zatímco hloubka 397 mm je dostačující pro instalaci rozšiřující karty o maximální délce 300 mm. I když je čelní panel perforovaný, tak tento drobeček váží 4,1 kg. Vysunovací tray pro základní desky formátů micro ATX nebo mini-ITX usnadňuje instalaci.

Ve skříni najdeme po dvou 3,5″ a 2,5″ pozicích, které jsou umístěny napříč směrem k pravé bočnici. Na ní se kromě externí 5,25″ pozice nachází dva porty USB 3.0 konektory, dále eSATA a audio.

Model PC-V353 se dodává bez ventilátorů a komponenty jsou chlazeny pouze přirozeným tahem vzduchu skrz perforované plechy, za kterými jsou umístěny omyvatelné prachové filtry. Navíc je možné osadit skříň ventilátory, avšak počet pozic výrobce ani zdroje neuvádí. Dle fotografií lze uvažovat o pěti pozicích.

Tento hliníkový „kus nábytku“ by se měl prodávat za doporučenou cenu 199 dolarů (3380 Kč).

Druhým modelem je mini tower PC-Q25, který má narozdíl od předchozí skříně perforace jen na nezbytných místech, kde jsou pozice pro ventilátory. Q25 dosahuje rozměrů 199 mm (š) × 280 mm (v) × 366 mm (h) a váží 3,1 kg. Osadit jej můžete základními deskami mini-ITX a mini-DTX. Do dvou rozšiřujících slotů se vejdou karty s maximální délkou až 32 cm.

Mezi největší přednosti tohoto modelu patří pět 3,5″ pozic, které umožňují hot swap. Dále se na dně skříně nachází odnímatelná klec pro další dva 3,5″ disky, nebo jeden 3,5″ společně s dvěma 2,5″ disky.

Se skříní jsou dodávané také dva předinstalované ventilátory. Jeden 14cm ventilátor se nachází za čelním panelem a druhý větráček s roztečí děr 12 cm je situován v horním panelu. Další perforace se nachází u dna skříně a je taktéž vybavena prachovým filtrem, podobně jako předchozí dvě pozice pro ventilátory.

Skříňka Lian Li PC-Q25 by se měla prodávat za doporučenou cenu 149 dolarů (2530 Kč). Oba představené modely budou k dostání v černé a stříbrné barvě a již jsou na cestě k prodejcům.

Zdroj: Lian Li 1,2; TechConnect

Ohodnoťte tento článek!