Podvečer začíná GPU Technology Conference

0

Možná si pamatujete, jak Nvidia v roce 2008 uspořádala megalomanskou akci rozprostřenou přes velkou část centra San Jose, největšího města Silicon Valley. Na NVISION už asi nebyly v roce 2009 peníze anebo se Nvidia prostě chtěla více soustředit na odbornou část, akce se opakovala ve skromnější a odborněji zaměřené podobě. Do povědomí hráčů se ale dostala snad ještě více. Slavná věta Jen-Hsun Huanga držícího pozdější terč vtípků, neumělou maketu údajné nové grafiky s architekturou Fermi, se stala citovanou na všech diskuzních fórech o hardware.

Letos má keynote do sálu v San Jose dostat 1500 lidí a ačkoli jsem z nejbližšího PR Nvidie, Igora Staňka, nedostal konkrétní sdělení, co zajímavého nás čeká, Jen-Hsun Huang a spol. si jistě něco troufalého připraví. Uvidíme, zda třeba nepoodhalí další směřování celé Nvidie, když skok po hlavě z pevného odrazového můstku GPU pro herní grafiky do vod GPGPU či HPC obecně vypadal navenek poněkud zbrkle.

Veškeré dění GTC 2010 můžete sledovat na nvidia.com/gtc, kde by měla také dnes v 18:00 SEČ (9:00am pacifického času) začít úvodní velká prezentace Jen-Hsun Huanga. Pokud rádi sledujete cvrlikání ptáčků, GTC má svou publicitu také na Twitteru.

Tématický rozcestník vám ušetří jeden proklik skrze stránku Nvidie:

Algorithms & Numerical Techniques
Astronomy & Astrophysics
Audio Processing
Cloud Computing
Computational Fluid Dynamics
Computer Graphics
Computer Vision
Databases & Data Mining
Digital Content Creation
Embedded & Automotive
Energy Exploration
Film
Finance
General Interest
GPU Accelerated Internet
High Performance Computing

Imaging
Life Sciences
Machine Learning & Artificial Intelligence
Medical Imaging & Visualization
Mobile & Tablet & Phone
Molecular Dynamics
Neuroscience
Physics Simulation
Programming Languages & Techniques
Quantum Chemistry
Ray Tracing
Signal Processing
Stereoscopic 3D
Tools & Libraries
Video Processing

Ohodnoťte tento článek!