Pohlednice od Ruby zvou na představení GPU Hawaii. Akci můžete sledovat online

0

O novém čipu GPU z produkce AMD zatím víme jen to, že bude stále vyráběn na 28nm procesu a že je značně menší, než čip GK110, se kterým momentálně jednočipovým grafikám kraluje Nvidia. Ačkoliv nová generace Radeonů má přijít až v příštím čtvrtletí, tedy nejdřív v říjnu (októbri), chystá AMD na 25. září (septembra) technologické představení nové generace GPU. Jelikož čip, který se firma chystá vydat, se jmenuje Hawaii, měla by se akce odehrát právě v tomto tichomořském souostroví. Pokud ale máte zájem, budete se moci zúčastnit zprostředkovaně, díky přenosu vysílaném po internetu.

AMD již některým vybraným médiím oficiálně rozeslalo pozvánky na výlet. Ty se žertovně tváří jako pohlednice s razítkem pošty v Honolulu poslané osobně od Ruby (maskotku firmy ATi z rozličných technologických dem snad ještě většina z vás pamatuje). Nachází se na nich text „Aloha! Uvidíme se na Havaji, už se těším“. Virtuální tvář Radeonů by ostatně mohla být také na programu, bude-li u příležitosti odhalení nového GPU zveřejněno nové technologické demo, o němž se mluví již od jara. Zatím jsme z něj viděli jen nekvalitní záznam na YouTube.

Novinářská pozvánka na AMD GPU '14 Tech Day (Zdroj: TweakTown)
Novinářská pozvánka na AMD GPU ’14 Tech Day (Zdroj: TweakTown)

Hlavním tématem akce či tiskové konference s názvem AMD GPU ’14 Tech Day bude ale představení čipu Hawaii či jeho architektury. Jak mnoho se dozvíme o konkrétních modelech karet založených na čipu Hawaii, je otázkou, neboť se začnou prodávat až později a tématem konference podle dřívějších zpráv být nemají.

 

Naštěstí pro většinu zeměkoule, která neobdrží předplacené letenky, bude odhalení čipu Hawaii přenášeno formou videa. To se objeví jednak na webu AMD pro investory, zároveň ale i na firemním Facebooku a v kanále společnosti AMD na YouTube. V prvém případě bude k dispozici jak záznam, tak i přímý přenos akce; zda se bude možné dívat živě také z YouTube či Facebooku, není jasné. Každopádně ale budete mít možnost se na video z prvního představení generace Volcanic Islands osobně podívat.

Akce má začínat příští středu 25. září ve tři hodiny odpoledne letního východoamerického času (EDT). To by mělo u nás ve středoevropské časové zóně znamenat devátou hodinu večerní, hodláte-li se dívat. Uvidíme, zda budou převládat zajímavé informace, nebo spíš povinný a bezduchý marketing.

Zdroj: AMD, TweakTown

Ohodnoťte tento článek!