Data o pohybu lidí v Česku. Podle Googlu obchody navštěvujte nejlépe hned ráno

1
Ilustrační foto
Ilustrační foto
-
Zdroj: Gordon Johnson / Pixabay | koláž: Petr Urban / Cnews

Google prostřednictvím svých Map sbírá ohromný objem dat a v době koronakrize nám může říct, jak jsme změnili své chování. Také nám napoví, kdy jsou otevřené podniky a jiná místa nejméně vytížená. Můžete si díky tomu návštěvu naplánovat tak, abyste se vyhnuli největším davům. To je v době pandemie žádoucí.

Reklamní gigant zanalyzoval data o pohybu uživatelů a uživatelek v Česku v období od března do října. Z výsledků vyplývá, že potraviny nakupujeme nejvíce mezi třináctou a sedmnáctou hodinou v pátek. Nejméně lidí potkáte mezi sedmou a osmou hodinou. (Bavíme se o průměru, některé prodejny mohou být vytížené v jiné časy.) Lékárny jsou nejvytíženější mezi desátou až dvanáctou hodinou od středy do pátku.

Parky zaplníme nejvíce o víkendových dnech mezi patnáctou a sedmnáctou hodinou. Pandemie způsobila, že se oproti předchozímu roku o 5% zvedla přeprava osobními motorovými prostředky. O tři procenta více jezdíme na kole, naopak o 19 % méně chodíme a o 27 % méně využíváme prostředky hromadné dopravy.

Kromě data za celé Česko nabídl Google také pohled pouze na Prahu, viz druhá infografika. Prodejny potravin v hlavním městě jsou lidmi nejvíce zaplněné ve středu kolem sedmnácté hodiny. Během pandemie se obyvatelé a obyvatelky Prahy více zajímají o péči o své domy a byty, tj. více vyhledávají obchody zaměřené na produkty pro domy a zahrady.

Zdroj: Google Blog ČR

Data o pohybu lidí v Česku. Podle Googlu obchody navštěvujte nejlépe hned ráno
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (58.67%) 15 hlasů

1 komentář