Point of View chystá nejrychlejší GTX 680 Beast Edition, boost až na 1280 MHz

0

Společnost Point of View ve spolupráci s TGT Tuning Team podle webu Fudzilla připravuje GeForce GTX 680 Beast Edition. Výrobce už ve své nabídce  jeden model ze série Beast má, hodí se ale jen do sestav s vodním chlazením, protože je chlazený vodním blokem, zatímco nová karta dostane vzduchový tříslotový chladič s backplatem. Stejný systém chlazení byl k vidění již na GeForce GTX 680 Ultra Charged.

Základní takt jádra GeForce GTX 680 Beast Edition by měl z výroby nastaven na 1162 MHz. Průměrná frekvence GPU Boost by měla být 1228 MHz. Maximální hodnota, na kterou se karta s GPU Boost dostane, se má pohybovat kolem 1280 MHz. To už je ale spíše pro zajímavost bez většího praktického dopadu, maximální takty si nové GeForce drží jen pár sekund, dokud je studený chladič, navíc vám nikdo nezaručí, že zrovna u vaší karty jádro bude tak kvalitní, aby se na tyto takty dostalo.

Dostatek energie pak přivádí 6pinový konektor ve spolupráci s 8pinovým kolegou. O návrhu tištěného spoje zatím můžeme jen spekulovat, ale jelikož se jím Point of View nijak nechlubí, je možné, že se bude jednat o referenční řešení, případně mohou být osazeny kvalitnější komponenty. Odpovídala by tomu i baterie kondenzátorů v zadní části karty, která se na pohled neliší od referenčního provedení. Ostatně i vodou chlazená karta z této edice měla referenční tištěný spoj.

 

Na potvrzení uváděných údajů si asi ještě pár dní počkáme, GeForce GTX 680 Beast Edition má být na trh oficiálně uvedena v průběhu tohoto týdne. Cena zatím zveřejněna nebyla, ale jelikož už Point of View má několik karet s obdobnou frekvencí na trhu, bude muset s ní muset pracovat velice opatrně. Je pravděpodobné, že bude o něco vyšší než u série Ultra Charged, která se u nás prodává od 15 tisíc korun.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!