Point Of View USB DVB-T: televize do mobilu i tabletu (videorecenze)

0

Televizní tuner přímo v mobilu je výsadou spíše asijských verzí smartphonů, u nás si musíme vystačit s těmi externími. Jedním z takových je USB DVB-T Dongle od Point of View. Stačí si stáhnout aplikaci iDTV z Google Play, zasunout tuner do microUSB a spustit skenování éteru. Tuner najde všechny televizní stanice v dosahu, přičemž podporuje vysílání v MPEG2, MPEG4 s HD kanály již nenajde. Tuner je v nastavení interně označen jako „EyeTV Micro Afatech Info“.

K tuneru dostanete malou vysouvací teleskopickou anténku, bez které signál nezachytíte ani v dobře pokrytých místech. Signál je s ní celkem slušný. Pro domácí použití se nabízí i redukce na velkou anténu, do které můžete připojit dodávanou stolní magnetickou anténu, nebo klidně koaxiální kabel ze střešní antény.

Point Of View USB DVB-T Dongle
zapůjčil Point of View
podpora fotmátu DVB-T MPEG2
frekvence 177,5 – 226,5MHz (VHF), 474 – 858MHz (UHF)
demodulátor COFDM
podpora modulací 16, 64QAM, QPSK
šířka pásma 6, 7, 8 MHz
příslušenství POV dongle
Mini teleskopická anténa
Stolní anténa s magnetickou základnou
cena 1159 Kč

Tuner vám bude fungovat na omezeném počtu zařízení, která mají povolenou funkci USB Host. Namátkou je to třeba Samsung Galaxy S3 nebo HTC One X. USB Host je některými výrobci v Androidu zcela zbytečně zakázán a nářky by měly směřovat k nim. Tuner můžete připojit i k tabletu s Androidem, kde si užijete mnohem větší úhlopříčku obrazu.


 

V nastavení si můžete zvolit velikost bufferu: aplikace sice neumí pořady nahrávat a ukládat je do paměti jako video, ale během přehrávání si ukládá záznam  do mezipaměti (v telefonu a přes posuvník se lze během sledování pořadu vrátit o kus zpět. Maximální velikost bufferu je 2 GB, což je zhruba 76 minut záznamu. Případně lze buffer i zcela vypnout.


 

Na úvodní obrazovce aplikace iDTV najdete položky Live TV a Settings, v té druhé provedete prvotní naladění televizních kanálů, jejich seřazení a nastavení bufferu. Ve druhé potom listujete televizními kanály.

 

Ovládání je velice jednoduché. Pokud by u nás nějaká stanice vysílal více zvukových stop, lze je v aplikaci přepnout. Jinak tu najdete jen ovládání hlasitosti a zoom: buď stejné rozlišení, v jakém je vysíláno, nebo využití displeje na výšku obrazu, případně i na šířku s oříznutím horního a dolního okraje.


 

EPG, čili elektronický programový průvodce, je samozřejmě v češtině a ukazuje aktuálně vysílaný program. Za televizní tuner od Point of View dáte zhruba 1200 Kč a poté vám už neunikne fotbalový zápas ani v autobusu. Konkurenční tuner od Tivizenu (Tivizen pico: televizní DVB-T tuner pro Android (videorecenze)) je konstrukčně o něco lepší, ale zase mnohem dražší.

 

Ohodnoťte tento článek!