Pokud se nenajde zájemce o koupi telefonů LG, značka zřejmě zanikne

5
LG smartphone
LG smartphone
-
Zdroj: LG

Smartphony LG budou zřejmě brzy minulostí. Korejskému výrobci se sice daří v jiných produktech (například v televizorech), ale telefony jsou pro něj dlouhodobě ztrátový byznys. Společnost se snaží najít řešení, kterým může být zmenšení již tak malé výroby, nebo prodej či úplné zrušení divize smartphonů.

První varianta není příliš pravděpodobná a kupce se najít nedaří. Mezi zájemci o koupi smartphonů LG měl být například Volkswagen nebo vietnamská skupina Vingroup JSC. Z prodeje ale sešlo.

LG ve třetím čtvrtlení minulého roku prodalo LG pouze 6,5 milionu mobilů a za posledních pět let společnost naakumulovala ztrátu 4,5 miliard dolarů. Již nyní přenechává LG produkci svých levnějších modelů čínským firmám. Výroba smartphonu LG Rollable s rolovatelným displejem možná ani nezačne a zajímavý LG Wing nyní připomíná spíše kříž na hrobě. V Česku už ani LG nemá dlouho oficiální distribuci.

Smartphony LG mají nyní okolo jednoho procento trhu. Ještě méně telefonů pak prodávají Sony nebo HTC, které o budoucnosti svých smartphonů jistě také usilovně přemýšlí. Rozhodne se zřejmě v nejbližších měsících. Vedle čínských značek (nebo značek vlastněných čínskými firmami) by tak zůstaly už jen Samsung, Apple, Asus a Pixely od Googlu.

zdroj: Techspot

Pokud se nenajde zájemce o koupi telefonů LG, značka zřejmě zanikne
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů

5 KOMENTÁŘE

 1. No ja se ani nedivim.
  Znami meli LG telefon a docela nadavali (teda az na jednoho ktery ale potencial smartphonu moc nevyuzil)
  Ja ho BOHUZEL mel i jako firemni telefon a uplna hruza!
  Sekal se hodne, tak jsem si rikal ze udelam aktualizaci a…..a sekal se uz tak ze jsem ho zahodil!
  Pak jsem si objednal z ciny cinana ktery byl asi za 1/3 ceny a fungoval o HODNE lepe… 😀

 2. Jen ať skončí. Na trhu pro ně naprosto zřejmě není místo. Kvalita a technická podpora stojí za prd, každý raději koupí osvědčenou značku. A nevím o tom, že by LG kdy mělo nějaký ekosystém, v jehož rámci by zařízení LG nějak lépe spolupracovala, než s produkty jiných značek. LG by se mělo držet toho, co umí nejlépe a smartphony nechat jiným. Totéž platí pro Sony. HTC už snad smartphony nevyrábí ne? A Nokia by nemusela být špatná, nabízí oproti jiným značkám lepší softwarovou podporu, to může leckdo ocenit. Ale v tom značení se špatně orientuje a hlavně jejich design je odporný. Přitom v devadesátých letech byl design telefonů Nokia ikonický.

 3. od LG jsem měl G2 mini a Nexus 5X. s G2 mini jsem měl občas menší osobní potíže, ale po tom, co jsem ho poslal dál v rodině sloužil ještě několik let. na nexusu kdyby neskončila podpora, tak ho používám dodnes.