Pokuta za ballot screen je prý přemrštěná, údajně za ni může Google s Operou

0

Microsoft byl nakonec znovu pokutován za tzv. ballot screen. Svou vinu na tom určitě má, neboť si nedokázal pohlídat, aby se uživatelům Windows v Evropské unii ukazovala nabídka s výběrem prohlížečů. Jestli je výše pokuty nepřiměřená, to je úplně jiná věc. Expert na nestandardní chování firem na trhu z univerzity v New Yorku se nechal slyšet, že ano. Pokutu popisuje jako neobyčejně vysokou. 561 milionů eur se mu na nedodržení pravidel zdá jako nesmyslně vysoká částka.

Předchozí zpráva: Microsoft musí zaplatit 561 milionů eur za chybějící ballot screen

Microsoft se bránil tím, že se nabídka prohlížečů neukazovala vinou technického problému. Je ovšem úsměvné, že si toho firma několik dlouhých měsíců nevšimla. Při řešení se na druhou stranu velmi snažila a vystupovala nanejvýš ochotně. Zatímco někteří odborníci vidí pokutu jako přemrštěnou, Redmondští jsou za ni zřejmě nakonec rádi. Evropská unie původně uvažovala o mnohem vyšší částce.

 

Poslední zprávy rovněž odhalují, že za „práskáním“ Evropské unii možná stojí firmy Google a Opera Software. Obě produkují internetové prohlížeče a je v jejich zájmu sestřelit největšího konkurenta, budeme-li se bavit o prostředí Windows. Tyto dvě společnosti podle všeho dávaly Unii tipy na chybějící nabídku prohlížečů. Google situaci nekomentuje, Opera je naproti tomu oficiálně spokojená s tím, že úřady nutí soupeře dodržovat pravidla. Kde přesně leží pravda, se ale nejspíš nikdy pořádně nedozvíme.

Zdroj: Neowin 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!