Polaris 11 v kabátě Nitro OC od Sapphire na fotce; uvedení RX 460 je až 8. srpna

0

Pokračuje nám přípravná fáze před uvedením zbývajících dvou 14nm grafik AMD, Radeonu RX 470 a RX 460. K druhému jmenovanému tu nyní máme obrázek jednoho ze sofistikovanějších modelů, které s chystají. Sapphire totiž i pro tuto kartu připravuje provedení Nitro, které jsme zde již měli coby jednu z inkarnací Radeonu RX 480. Radeon RX 460 bude s tímto chladičem také přetaktovaný.

Obrázek modelu Sapphire Radeon RX 460 Nitro OC přinesl web VideoCardz. Karta má podobný vzhled chladiče s dvěma axiálními ventilátory, pokud ale lze z fotografie soudit, asi tentokrát schází dekorativní backplate. Karta má poněkud delší nereferenční PCB, na němž jsou vyvedené výstupy DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b a dual-link DVI-D vždy po jednom, jak je typické pro levnější karty. Karta bude vybavena 4 GB paměti GDDR5, což je u tohoto modelu s GPU Polaris 11 ta lepší/dražší varianta, základem by měl být 2 GB.

Sapphire Radeon RX 460 NITRO OC (Zdroj: VideoCardz)
Sapphire Radeon RX 460 NITRO OC (Zdroj: VideoCardz)

Karta je přetaktovaná z továrny (viz ono OC v názvu), ale takty bohužel neznáme. AMD ani nikdo další je ovšem zatím neprozradil ani pro referenční model. Při přetaktování, jehož míra je stejně tak neznámou, by teoreticky mělo pomoci osazení šestipinového pomocného napájení, které u této karty jinak není povinné. Znamená to asi, že Nitro OC bude mít zátěžovou spotřebu vyšší, než je hranice zhruba 75 W daná napájením jen ze slotu PCI Express. Chlazení by však mělo být dostatečné, jelikož rozvod tepla do pasivu je realizován dvěma heatpipe. TO v této kategorii spotřeby asi není úplně nutné, ale potěší (a mělo by pomoci s hlučností). Předchozí model, který jsme viděli, měl pasiv jen prostý hliníkový.

Sapphire Radeon RX 460 NITRO OC (Zdroj: VideoCardz)

 

 

Radeon RX 460 bude uveden 8. srpna, červencový termín neplatí

VideoCardz v souvislosti s touto kartou uvádí jednu závažnou informaci: a to o datu uvedení. Ještě včera jsme zde psali, že karty Radeon RX 460 se měly objevit ještě tento týden, 28. července neboli zítra. Podle VideoCardz ale toto datum neplatí, a oficiální uvedení ve skutečnosti nastane až 8. srpna – což je pondělí v přespříštím týdnu. Změna tedy není velká (11 dní), nakonec ale kvůli tomu Polaris 11 nepředběhne s vydáním silnější Radeon RX 470, jak to chvíli vypadalo.

Radeon RX 460, RX 470 a Polaris 11
Polaris 11 (RX 460 má však jen 14 aktivních CU)

Ono datum, které jsme uváděli včera, možná platilo dříve. Pokud dokument nebyl zfalšovaný, pak by se asi informace přímo od výrobce nemusela mýlit a možná byla toliko stará. Uvedení RX 470 čtvrtého srpna ale asi zatím platí, neboť o tomto datu včera VideoCardz psaly, že jej mají ověřeno z nezávislého zdroje.

 

Zdroj: VideoCardz

Polaris 11 v kabátě Nitro OC od Sapphire na fotce; uvedení RX 460 je až 8. srpna

Ohodnoťte tento článek!