Polovina uživatelů Cortany nepochází z USA. Microsoft uspíší nástup na další trhy

0

Z informací presentovaných na konferenci SMX Advanced 2014 v minulém týdnu vyplynulo, že Microsoft minimálně interně zvažuje možnost příchodu Cortany na konkurenční mobilní platformy. Ze stejné konference pochází video, kde opět Marcus Ash hovoří o Cortaně. Tentokrát se zaměřil na vznik hlasové asistentky a na podporu v ostatních zemích.

Tip: Přijde Cortana i na konkurenční platformy? Vyloučit to úplně nelze

A co víc, toto několikaminutové povídání můžete sami shlédnout prostřednictvím záznamu na YouTube, viz níže. Ash mluvil o tom, jak Redmondští dostali zpětnou vazbu, která naznačila, že hlasový asistent může být něco jako nový ovladač. Toto rozhraní dělá některé úkony na základě hlasových příkazů, čili se opravdu jedná o nový způsob interakce s počítači.

To může být vždycky revoluce. Začít v této oblasti na zelené trávě znamená věnovat nezměrné množství času sběru dat. Ash potvrdil, že právě proto Cortana aktuálně je a v prvních měsících bude označena jako betaverze. „Aby takové systémy byly opravdu dobré, musíte prostě nasbírat spoustu dat,“ řekl Ash. Nelze to nijak obejít.

 

Asistent musí vědět, co lidé hledají, o co se zajímají a tyto údaje pak musí zpracovat. Dále Ash prozradil, že vývojový tým kolem Cortany byl šokován tím, jaký zájem se zvedl v zahraničí. Ačkoli ji oficiálně smí používat pouze Američané, reálně polovina uživatelů nepochází z USA. Lidé si kvůli ní nastavují v telefonech anglický jazyk, včetně amerických regionálních předvoleb.

Tým to bere jako významný impuls k uspíšení nástupu Cortany na dalších trhy. To je asi nejdůležitější myšlenka celého povídání – buďme rádi, že Microsoft chápe, že novinky jako Cortana jsou důležité pro uživatele po celém světě a že se snad bude snažit nic nezdržovat. Nejvíce tedy potěší citace:

„So I think you’ll see a lot of movement on that front in the next six months. I think this – the number one priority for the team is get this in the hands of as many customers as possible. We’re certainly trying to expand the feature set but I think we’re more interested in getting it out to consumers, seeing how they react to the current features and then getting out to more consumers. The best way for us to do that is to expand aggressively internationally.“

Na lokální omezení jsme si shodou okolností stěžovali v posledním Cnews FM.

via Windows Phone Central

Ohodnoťte tento článek!