Polovina uživatelů hacknutého obchodu Mall.cz byla kompromitována už dříve

2
Hacker
Ilustrační foto (zdroj: geralt / Pixabay)

Troy Hunt provozující užitečnou „databázi leaků“ Have I been pwned získal přístup i k datům napadnutého Mallu. Pokud na jeho webu zadáte libovolnou e-mailovou adresu nebo přezdívku, najde vám, které hacky vás ohrožují a čím.

HIBP už eviduje 4,7 miliardy účtů z 233 různých webů a služeb. E-mail použitý při registraci na Mallu se už mohl objevit ve starších únicích. Jak ukazuje screenshot, jeden e-mail a k němu heslo v čitelné podobě už byly získány hackem LinkedInu z roku 2012. U stejné e-mailové adresy na Mallu vyšlo kromě čitelného hesla najevo i jméno uživatele a telefonní číslo.

Have I been pwned už eviduje i uniklou databázi Mallu
Have I been pwned už eviduje i uniklou databázi Mallu

Takových případů je hodně. Podle Hunta se již 45 % ze 735 000 napadaných účtů v jeho databázi vyskytovalo z dřívějška. Hunt mimochodem včera publikoval také další velký únik hacknuté databáze, která se dotkla i Čechů. Letos v květnu byl napaden vyhledávač restaurací Zomato (převzal český LunchTime). Kompromitováno bylo 17 milionů účtů.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. “ Pokud na jeho webu zadáte libovolnou e-mailovou adresu nebo přezdívku, najde vám, které hacky vás ohrožují a čím“. Tak to je fakt mazec, fakt to vyzkoušejte, jako fejk je to opravdu dobré. Podle nicku to samozřejmě najde úplné blbosti, protože stejný nick jako vy můžou mít na světě stovky lidí (a výsledek podle toho taky vypadá), s mailem je to ale o hodně zajímavější, to jsem se nestačil divit kdo všechno má o mě zájem. Jak říkám, jako fejk dobrý 😀

    • Dal jsem jsem své maily a odkazovalo na adresy, které jsem ani nenavštívil. Takže snad jedině, že si nás předávají majitelé. Tudíž nedále platí mé motto: Co dám na Internet, je jako vykřičet z okna, jen záleží, zda mne vůbec někdo chce slyšet.
      Zdar kryptování! 😉