Populární mechanická klávesnice Func KB-460 bude i s Cherry MX Brown a Blue

0

Mechanická klávesnice Func KB460 patří mezi jednu z nejpovedenějších klávesnic v současnosti. Výrobce vsadil na klasické rozložení kláves, kvalitní zpracování a jednoduchý design. Tato kombinace vynesla klávesnici hned několik různých ocenění od recenzentů z celého světa.

Func KB-460

Původně výrobce nabízel model se spínači Cherry MX Red. Nyní se na trh dostávají dvě nové verze, které jsou vybaveny spínači Cherry MX Brown a MX Blue.

Se svými rozměry 448 × 198 × 33 mm a hmotností 1245 gramů patří spíše k menším modelům. Jak jsem se již zmínil v úvodu, výrobce vsadil na jednoduchost, proto zde nenajdete žádné samostatné multimediální klávesy. Jejich funkci zastávají tlačítka F1 až F12 v kombinaci s klávesou Fn.

Func KB-460 Func KB-460 Func KB-460 

V pravém horním rohu mají své místo dva konektory USB. Konektory pro sluchátka či mikrofon budete bohužel hledat marně. Ke klávesnici je přibalen také software, ve kterém budete moci nakonfigurovat různá makra. Šikovnou schopností klávesnice je také tzv. „Func mode“, při kterém se deaktivují klávesy Windows, což zamezí nechtěným překlepům při hraní her.

Uvedení nových verzí s dalšími druhy spínačů se dalo očekávat. Výrobce se tímto krokem chce prosadit u co největšího množství zákazníků. Func KB-460 se spínači Cherry MX Brown a MX Blue se na trh dostane v následujících dnech. Doporučené cena zůstává stejná jako u původního modelu, tedy 99,95 € (cca 2750 Kč).

Zdroj: Func

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pokud se na osu respektu k soukromí vynesou hodnoty „Gentlemani nečtou cizí dopisy.“(1929) a například snaha prosadit šifrovací chip Clipper (s oficiálními zadními vrátky pro úřady .. 199x) neměly bý být v článku popisované snahy, ležící svou podstatou někde mezi, zas až takovým překvapením.