Poradí si vaše TV s novým digitálním vysíláním? Tohle je seznam ověřených DVB-T2 přijímačů

0

Jak České Radiokomunikace slíbily, tak i činí. Spustily web dvbt2overeno.cz, na kterém se uživatelé mohou dozvědět všechny potřebné informace o novém vysílacím standardu DVB-T2 a postupném přechodu z DVB-T. Ten odstartuje na podzim a skončit by měl v únoru 2021, na kdy je naplánováno ukončení první generace pozemní digitální televize.

Tímhle logem budou označeny produkty kompatibilní s českým DVB-T2
Tímhle logem budou označeny produkty kompatibilní s českým DVB-T2

Uživatelé už dnes mohou kupovat televizory nebo set-top boxy, které si se standardem DVB-T2 a novým kódováním obrazu HEVC/H.265 poradí. Nemusí to být nutně všechny, které to mají uvedeno ve specifikacích. Vysílání používá specifickou konfiguraci, která na zařízeních nemusí být dostupná, případně je tam lze v budoucnu nahrát novým firmwarem. Radiokomunikace proto zahájily test zařízení a už máme první výsledky.

 

V seznamu ověřených zařízení z 19. září (stahujte odsud v PDF) jsou už stovky přijímačů značek Gogen, Hyudai, JVC, Panasonic, Philips, Samsung, Sony a Zircon. V tabulce jsou přesná modelová označení i testované verze firmwaru.

Ověřování a doplňování tabulky bude i nadále probíhat. Zatím ještě čekáme na výsledky dalších značek jako LG, Thomson, Sharp, Sencor, Orava atd. Radiokomunikace budou výrobcům a prodejcům u kompatibilních modelů poskytovat zlatý odznáček (viz obrázek). Podle něj pak spolehlivě poznáte, že zařízení můžete bez obav koupit.

Poradí si vaše TV s novým digitálním vysíláním? Tohle je seznam ověřených DVB-T2 přijímačů
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 1 hlas