Pořádný podvozek pro Ivy Bridge: EVGA Z77 FTW

0

Vydání třetí generace procesorů Intel Core se blíží, a proto i EVGA představila svoji základní desku EVGA Z77 FTW. Ta samozřejmě se svou paticí H2 poslouží pro všechny procesory LGA 1155, tedy i současnou generaci s kódovým označením Sandy Bridge.

Pro napájení procesoru výrobce připravil dva 8pinové konektory a 10fázovou napájecí kaskádu. Dále je základní deska osazena čtveřicí slotů DDR3 s maximální kapacitou 32 GB. Tento model standardu EATX je cílen k náročnějším uživatelům a proto nechybí podpora 4-way SLI/CrossFireX s pěti sloty PCI-Express ×16. Na obrázku níže můžete vidět PCIe můstek, který se stará o rozdělení linek. Naleznete zde i jeden PCI-Express ×1. Napájení grafických karet je podpořeno 6pinovým konektorem. 

Připojení pevných disků popřípadně optických mechanik zajistí čtyři porty SATA 3 Gb/s a čtyři SATA 6Gb/s. Nad 24pinovým konektorem naleznete tlačítko pro zapnutí, restart, reset CMOS a také malý displej monitorující teplotu procesoru. 

EVGA Z77 FTW

Na zadním I/O panelu je šest portů USB 2.0, čtyři USB 3.0, PS/2, dvojice FireWire, PS2, dvakrát Ethernet a výstupy 8kánalového zvukové čipu. Jediným grafickým výstupem je MiniDisplayPort.

EVGA Z77 FTWZakládní desku lze předobjednat na stránkách výrobce za 330 USD bez daně.

Zdroj: EVGA

Ohodnoťte tento článek!