Na Portálu občana teď najdete záznamy z Registru silničních vozidel. Ukáže všechna auta, která jste kdy vlastnili

3
Portál občana Registr silničních vozidel
Registr silničních vozidel v Portálu občana
-
Zdroj: Cnews.cz

Ministerstvo dopravy digitalizovalo agendu Registru silničních vozidel a zpřístupnilo ji na Portálu občana. Sami si tak po přihlášení můžete zkontrolovat, jaké podle státu aktuálně vlastníte auto. Také zde uvidíte seznam všech auto, která jste kdy vlastnili.

Je tomu asi dva a půl roku, kdy ministerstvo dopravy propojilo s Portálem občana Registr řidičů a nyní se podařilo propojit i Registr silničních vozidel. Jde to rychleji, než stavba dálnic…

Byť propojení databází je celkově stále velmi nízké, záznamy z Registru silničních vozidel teď jsou na jednom místě spolu s dalšími službami. V podrobnostech se dozvíte zhruba to stejné, jako si přečtete na velkém technickém listu. Ale i něco navíc.

Kromě aktuálně provozovaného vozidla zde najdete historii, tedy v jakém období jste podle státu daná vozidla vlastnili a k nim samozřejmě i všechny příslušení parametry – technické údaje či SPZ (registrační značky).

Portál občana a Registr vozidel
Portál občana a Registr vozidel

U historie pak například uvidíte, zda auto, které jste před lety prodali, je stále v provozu a lze si třeba i zjistit, kolik má aktuálně najeto. S těmito informacemi se pojí i kontrola tachometru, na kterou vás ale portál odkáže na samostatný web, u kterého žádné přihlášení nepotřebujete.

Ministerstvo dopravy k tomu uvádí: Hlavní přidanou hodnotou pro občany je, že okamžitě získají informaci o době vlastnictví nebo provozování daného vozidla. To tak může pomoci jako důkazní materiál například při sporech s pojišťovnou nebo v případech, kdy si chce občan ověřit, zda byl dokončen proces převodu vozidla na jiného majitele.

zdroj: Ministerstvo dopravy

Na Portálu občana teď najdete záznamy z Registru silničních vozidel. Ukáže všechna auta, která jste kdy vlastnili
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Koukám tam a jsou tam z mých 11 vozidel jen poslední tři. Dobře, řekněme z osmi, tři jsem měl kdysi v jiném okrese. U těch posledních tří i údajné předchozí SPZ, údajné proto, protože třeba u Citroenu Xsara z roku 2003 tam jsou údaje z našeho okresu od roku 1986, kdy se Xsara nevyráběla a ta moje byla prokazatelně dovezená z Německa. A samozřejmě se to překrývá s jiným autem, které jsem měl. Jsou tam SPZ tvaru, který neexistoval (dvě písmena + pět číslic) i moderní číslice-písmeno-pět číslic z let, kdy tyto značky ještě nebyly. Ze všech těch dávných údajných SPZ jsem měl jedinou a to samozřejmě na úplně jiném autě. Nejstarší z těch tří uvedených mělo prý SPZ číslo-písmeno-pět čísel a pak dostalo tu, se kterým jsem ho koupil formátu tři písmena-čtyři čísla. Panebože, bordel, bordel, bordel.
    Současné auto kupodivu souhlasí.

    • Nedivím se že v tom mají bordel, protože tvůj příspěvek je taky slušnej bordel ze kterýho absolutně nechápu kdo s kým jak s čím proč.
      Nicméně, motorizace celkem sedí, ale RZ jsou blbě. A chybí mi tam jedno vozidlo z 5ti… no brečet enbudu, dobrý je že zjistíte, že vozidlo již zaniklo. Trošku zamrzí, ale nic nenaděláš.