Portege Z20t od Toshiby konkuruje Surfacu. S klávesnicí vydrží 17 hodin [CES]

0

Microsoft výrobcům počítačů ukázal, jak může takový hybridní stroj vypadat. Zdá se, že Toshiba patří k těm, kteří se Surfacem od Microsoftu silně inspirovali. Konkrétně posledním modelem Surface Pro 3. Ten platí za drahý hybrid pro profesionály, který na kompromisy nehledí. Až na konstrukci, která kompromisem je. Portege Z20t patří k prvním alternativám.

Kdo chce výkonný tablet, který se v případě potřeby promění na pracovní stroj, má na výběr. Toshiba podobně jako Microsoft ke svému produktu přibalila pero. To vyrobil Wacom. IPS displej měří 12,5″ a má rozlišení full HD. Uvnitř najdete procesor třídy Core M. Právě v tom má Surface navrch, v něm totiž najdete až (aktivně chlazené) Core i7.

Na druhou stranu díky nízké spotřebě komponent se doba běhu na akumulátor blíží 17,5 hod. Za to přístroj ovšem vděčí základně. Bez ní vydrží i tak skvělých 9 hodin. Samotný tablet váží 0,7 kg, se základnou pak 1,5 kg. Surface se ve srovnání s 800 gramy drží dobře. Displej je upravený, aby se v něm okolní zdroje světla odrážely co nejméně.

 

Grafiky potěší 2 048 úrovní tlaku, které pero zaznamená – ne náhodou to stejné předvádí rovněž tablet od Wacomu. Díky podsvícené klávesnici bude moct psát i ve tmavém prostředí. Nezničíte ji, ani kdybyste na ni vylili nějakou tekutinu. Oproti Surfacu můžete Portege Z20t používat jako klasický notebook, obrazovka se nepotřebuje opírat stojanem.


Portege Z20t
Obrazovka: dotyková 12,5″, IPS, full HD
Procesor: Intel Core M
Operační paměť: 4/8 GB
Úložiště: 128/256 GB SSD
Konektory: micro HDMI, microUSB, microSD
Konektory na základně: 2× USB 3.0, 1 gbit/s ethernet, HDMI
Bezdrátové technologie: Wi-Fi 802.11 ac; Bluetooth 4.0
Váha tabletu: 0,7 kg
Celková váha: 1,5 kg
Cena bez/s klávesnicí: 899/1 399 dolarů
Cena s perem: 1 899 dolarů

Zdroj: Tisková zpráva via Engadget

Portege Z20t od Toshiby konkuruje Surfacu. S klávesnicí vydrží 17 hodin [CES]

Ohodnoťte tento článek!