Portégé Z830: Toshiba vstupuje na trh ultrabooků

0

První ultrabook od Toshiby bude tenčí než MacBook Air. Přístroj má přijít tento rok v listopadu. Po několika měsících překážek se tak ultrabooky chystají ke svému veřejnému debutu.

Toshiba na veletrhu IFA vkročila na trh ultrabooků, zveřejněním svého nového notebooku Portégé Z830. Tento 13,3palcový laptop bude extrémně lehký, bude mít hmotnost jenom 1,11 kg a bude tenký (16 mm). Pro srovnání: 13palcový MacBook Air se může pochlubit hmotností 1,36 kg a tloušťkou 17 mm. Toto ultratenké provedení nemá být na úkor stavební kvality, šasi bude vyrobeno z hliníku a hořčíku.

Portege Z830

„Portégé Z830 ustavuje nový standard pro tenké a lehké systémy, nejenom co se týká přenositelnosti, ale také dostupnosti takovýchto špičkových designů,“ uvedla společnost Toshiba ve své tiskové zprávě. Součástí je také podsvícená klávesnice, odolná proti polití.

Specifikace nového notebooku také dělají dojem. Portégé Z830 obsahuje procesor Sandy Bridge Core ix vybavený až 6 GB RAM. Notebook bude uveden s bohatými možnostmi konektivity, což zarhnuje USB 3.0, 2× USB 2.0, WiDi, HDMI, VGA a ethernet.

Portge Z830

Očekává se, že tento ultrabook od Toshiby příjde na pulty obchodů v listopadu. Cena těchto modelů bude začínat pod 1000 USD.

Zdroj: notebookcheck.net

Portege Z830

Ohodnoťte tento článek!