Posílání a příjem SMS na počítači se vrací. Tentokrát jako součást Skypu

0

Během jara Microsoft testoval posílání SMS z počítače. Měl nám tím ukázat, jak je výhodné mít jeden operační systém v mobilu i na klasickém počítači. Jenže Windows 10 Mobile se v tuto chvíli nachází ve stádiu klinické smrti a firma sama nakonec toto řešení zavrhla. Což nás nepotěšilo, ale lehce za polovinou září se vrací s přislíbeným náhradním plánem, který má být Skype, jak bylo dříve předesláno.

Skype bude pojítkem mezi různými typy zařízení. Posílání SMS je podporováno ve Windows 10 Insider Preview build 14926, což při jeho vydání před pár dny Microsoft opomněl zmínit. Pokud si tedy chcete funkci vyzkoušet již dnes, budete potřebovat jak na počítači, tak na smartphonu nejčerstvější sestavení Windows 10, zatím je tak cesta otevřena jen Fast ringu. Dále se neobejdete bez poslední verze klienta Skype Preview, který musí být na mobilu nastaven jako výchozí nástroj pro příjem a posílání SMS.

Skype Preview pro Windows 10 Insider Preview již podporuje příjem a posílání SMS a MMS
Skype Preview pro Windows 10 Insider Preview již podporuje příjem a posílání SMS a MMS | Foto: Microsoft

Pak budete SMS a MMS přijímat či posílat také na počítači. Tyto zprávy jsou ve Skypu sloučené se standardní chatem. Kdybyste netušili, jak Skype nastavit jako výchozí nástroj pro SMS, jděte do nastavení klienta, kde už předvolbu spatříte. Podobně ale navštivte nastavení klienta na počítači, kde je nutné synchronizaci SMS a MMS ručně aktivovat.

Pro běžné uživatelky a uživatele bude funkce dostupná během několika měsíců, a to spolu s dalšími všeobecnými vylepšeními. V klientu je v rámci programu Windows Insider aktuálně k dispozici k vyzkoušení podpora pro vyvolávání hovorů z aplikací a webů, dále tlačítko pro přidávání kontaktů a možnost skrýt konverzaci. Aktuálně v Microsoftu pracují na dalších základních funkcích jako je stav přečtení zprávy, náhledy adres v chatu nebo podpora pro přesouvání souborů přímo do okna Skypu.

 

Interpretuji si to tak, že jakmile Microsoft vydá tyto funkce, strhne z dlaždicového klienta nálepku Preview. To by měl být bod, kdy už bude nový Skype pro Windows 10 použitelný a mohl by začít nahrazovat klasického desktopového klienta. Takže tak do půl roku? Oznámení naznačuje, že se dočkáme možná ještě před vydáním Redstonu 2.

Zdroj: Skype Blogs

Posílání a příjem SMS na počítači se vrací. Tentokrát jako součást Skypu

Ohodnoťte tento článek!