Posílejte SMS přes Skype

0

počítači, ale také pro hovory na pevné i mobilní linky. Potřebujete pouze dobít váš Skype účet o patřičný kredit (minimální částka dobití je 10 Eur, tedy přibližně tři sta korun včetně DPH). A když už máte na účtu kredit, můžete jej využít také jinak – například posíláním krátkých textových zpráv.

Ano, aktuální verze aplikace Skype pro Windows i pro Mac OS X umožňují pohodlné odesílání textových zpráv na telefonní čístla ve vašem seznamu. Textovky píšete stejně, jako běžný chat a stiskem Enteru odešlete na zvolené telefonní číslo. Zprávy se na klávesnici počítače píší o poznání pohodlněji, než na titěrných klávesnicích mobilních telefonů.

Na problém však narazíte, pokud používáte operační systém Linux. Aktuální verze (poslední beta) Skypu totiž možnost odeslání textových zpráv nenabízí. Ale nezoufejte: jádro Skypu i v Linuxové verzi již má implementováno rozhraní pro odesílání textovek, pouze do grafického rozhraní ještě nebyla tato možnost implementována. Naštěstí řešení existuje: sada nástrojů Skype Tools od Vincenta Oberleho umožní velmi jednoduše odeslat zprávu také z Linuxu. Nejdříve si musíte stáhnout a nainstalovat balík těchto aplikací (kromě posílání textovek obsahuje několik dalších doplňkových funkcí) a poté již můžete textovky pohodlně odesílat.


Při prvním odeslání zprávy musíte povolit přístup k vašemu účtu

Malou nevýhodou může být nutnost použití příkazového řádku. O grafické rozhraní se autor nesnaží, protože Skype na zapracování této funkčnosti přímo do Skypu pracuje a jednalo by se tak o nošení dříví do lesa. Chápu jej, jednoduchý příkaz je snadno zapamatovatelný a pokud chcete textovky posílat, plně postačuje.


Samotné odeslání zprávy není žádná věda

 Odkazy k tématu: Skype Tools | aplikace Skype | ceník SMS odesilaných přes Skype

Posílejte SMS přes Skype
Ohodnoťte tento článek!