Poskakování před televizí končí. Microsoft přestal vyrábět Xbox Kinect

8

Ještě před pěti lety to byl velký hit, dnes si na něj nikdo nevzpomene. Kinect byl jen krátkou epizodou. Microsoft pro magazín Co.Design potvrdil, že ukončil výrobu pohybového snímače, kterého od roku 2010 prodal 35 milionů kusů.

Mělo to být revoluční zařízení. Integrovaný mikrofon dovolil (alespoň v anglofonních zemích) ovládat Xbox a jeho televizní funkce pomocí hlasu. Kombinací RGB a infrakamery zase bylo možné mapovat místnost a sledovat váš pohyb, čímž jste mohli ovládat virtuální postavy ve hrách.

Žádný z velkých AAA titulů to ale nakonec pořádně nevyužíval. Kinect zářil u tanečních her nebo sportovních arkád. I díky tomu se v jednu dobu prodávat tak rychle, až se dostal do Guinessovy knihy rekordů. Jenže s příchodem Xboxu One se to změnilo.

Microsoft měl velké plány a konzoli z počátku prodával jen s Kinectem a dráž než konkurence. To mu zlomilo vaz. O konzoli byl zřejmě i kvůli vyšší ceně menší zájem než o PS4. Nakonec vyšel Xbox One také bez Kinectu. A dnešní konzole už s ním ani prakticky nepočítají.

„Kinect“ je i v novém iPhonu

Odkaz Kinect však žije dál, mapování místnosti a sledování pohybu bude důležité pro rozšířenou nebo virtuální realitu. Jen už k tomu nebude sloužit kamera na televizi, ale kamera na brýlích či v mobilu.

Mimochodem: Za původním Kinectem stojí izraelská společnost PrimeSense. Tu v roce 2013 koupil Apple. Její technologii ale navzdory očekáváním nikdy nepoužil v Macích nebo Apple TV. Objevila se až letos v iPhonu X a jeho Face ID.

Jak šel čas s Kinectem

Poskakování před televizí končí. Microsoft přestal vyrábět Xbox Kinect
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

8 KOMENTÁŘE

  1. Hmm, zrovna je to dva dny co jsem zjišťoval, zda nejsnou nové sportovní arkády pro děti. Kinetic byl jediným důvodem (mimo riggingu), proč jsem o novém Xboxu pro svá děcka uvažoval. Jednou za týden je to dost baví (5-8 let), poskakovat.