Poslední aktualizace Windows Live Essentials je povinná pro všechny

0

Osud balíčku užitečných aplikací možná obestírá mlha a s dalším vývojem to nadějně nevypadá, prozatím ale Microsoft alespoň vydává servisní aktualizace. Jak dlouho bude podpora pokračovat, také nevíme, ale když už se nedočkáme nových funkcí, očekáváme dlouhodobě alespoň opravy chyb a zranitelností. Nebylo by fér ponechat uživatele úplně napospas osudu. Poslední aktualizace balíčku vyšla v březnu, tehdy ovšem jste ji ovšem nemuseli instalovat povinně. Myšleno to bylo především v souvislosti s uživateli starších Windows Live Essentials 2009.

Přechod na novější řadu Windows Live Essentials 2011 jim Redmondští nabídli, nutit uživatele k přechodu ale budou teprve nyní. Pokud jste tedy donedávna používali starší generaci aplikací, budete automaticky převedeni na novější. Již od 14. června oficiálně platí, že zrušení aktualizace je „odměňováno“ nemožností se přihlásit ke svému účtu. Z Windows Live Essentials se v takovém případě stává neužitečná mrtvola, jež akorát zabírá prostor. Migrace na novější řadu se ale nebojte, přinese vám mnoho výhod a nových funkcí. Velkou výjimku tvoří skupina uživatelů Windows XP, v nichž pracuje pouze starší verze 2009. Novější WLE 2011 jsou k dispozici pouze ve Windows Vista a novějších.

 

Takže abychom si to shrnuli, poslední verzi Windows Live Essentials 2011 si musí povinně nainstalovat všichni uživatelé, kteří dosud používali Windows Live Essentials 2009. Neplatí to přirozeně pro majitele Windows XP, neboť s Ikspéčky řada 2011 není kompatibilní. Pokud nechcete čekat na automatickou aktualizaci, můžete si poslední vydání aplikací stáhnout a nainstalovat ručně.

Zdroj: LiveSide.net

Ohodnoťte tento článek!