Poslední kumulativní aktualizaci pro Desítky nelze nainstalovat. Co s tím?

0

Něco se očividně nepovedlo, protože snad každý, kdo má Windows 10 v1607, hlásí, že se mu nedaří nainstalovat v úterý večer uvolněnou kumulativní aktualizaci KB3189866. Našlo se vás pár v diskuzi, píší o tom lidé na Redditu. Ta číslo sestavení systému povyšuje na 14393.187. Dochází ale k problému, o jehož příčině zatím bohužel nevíme. Služba Windows Update se zasekne v procesu stahování aktualizace.

Kolega tvrdí, že se zastavil na 45 %, můj laptop zůstal viset na 49 %. Dál se nic neděje, instalace neproběhne. Včera v pozdních večerních hodinách se mi podařilo aktualizaci bez problému nainstalovat na stolním počítači. Laptop šel na řadu ale až dnes. Osobně jsem to vyřešil tak, že jsem si aktualizaci stáhl a nainstaloval ručně. Kdybyste chtěli reprodukovat tento postup, zajděte do služby Microsoft Update Catalog.

Služba vyžaduje IE 6 nebo novějšíSlužba vyžaduje IE 6 nebo novější

Podotýkám, že zatím kvůli přítomnosti prvku ActiveX musíte pro stažení použít prohlížeč Internet Explorer, žádný jiný. Na druhou stranu chybu neuděláte, ani když na aktualizaci až pár dní počkáte. Microsoft proces stažení a instalace opraví. Někteří navíc uvádí, že po dlouhém čekání dojelo stahování do konce a aktualizace skončila úspěchem.

Bohužel nám tím neukazuje, že bychom se na něj mohli zcela spolehnout, což je vážné vzhledem k tomu, že je instalace aktualizací povinná a neodkladná. Podařilo se vám instalaci provést? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi.

Poslední kumulativní aktualizaci pro Desítky nelze nainstalovat. Co s tím?

Ohodnoťte tento článek!