Pošta i Kalendář nabízí průsvitný postranní panel. Přibyla širší paleta pro kalendáře

Windows 10 Fall Creators Update získává novou verzi Pošty a Kalendáře. E-mailový klient se zpožděním přináší propagovaný prvek průsvitnosti.

5
Pošta ve Windows 10
Pošta ve Windows 10

Microsoft má zvláštně nastavenou politiku ohledně testování. Již jsem poukazoval, že nechápu smysl postupného nasazování některých verzí Windows v rámci některého z testovacích okruhů – pokud jsem přihlášený k programu Windows Insider, očekávám, že budu získávat stejně jako ostatní nová testovací sestavení.

V tomto ohledu je jako podobně podivné testování aplikací. V určitém bodě vývojového cyklu operačního systému firma pokaždé zastaví aktualizace integrovaných aplikací a její zdůvodnění je přinejlepším směšné. Stačí se vrátit na konec června, kdy Microsoft uvedl toto:

„In order to provide Windows customers with the highest quality inbox apps possible, we will pause testing new versions of our inbox apps with Windows Insiders.“

Čili ve Windows 10 Insider Preview nezískáte nové verze aplikací, aby tím byl zajištěn kvalitní uživatelský zážitek? Microsoft nespecifikuje explicitně, kde ten zážitek má nastat, patrně tím myslí stabilní větve Windows. Nerozumím tomu, v rámci testování operačního systému bych očekával příjem testovacích verzí aplikací.

Konečně průsvitná Pošta a Kalendář

Ale k věci. Ačkoli jsme si tuto verzi nemohli otestovat před vydáním, získáváme v nyní již dva týdny vydaném Windows 10 Fall Creators Update novou Poštu. Jedná se o verzi 17.8700.40485.0 a největší novinku představuje průsvitný postranní panel se složkami a účty. Průsvitnost je velkým motivem posledního vydání Desítek. Proč však průsvitný panel získáváme až teď? Neměl být k dispozici už 17. října?

Tapeta v Poště přesahuje do záhlaví a v kombinaci s průsvitným postranním panelem dělá parádu
Tapeta v Poště přesahuje do záhlaví a v kombinaci s průsvitným postranním panelem dělá parádu

Mám sice potíže tento systém pochopit, nic to ale nemění na faktu, že průsvitnost Poště sluší. Ještě zajímavějšího efektu dosáhnete, když v nastavení klienta povolíte, aby vybraná tapeta na pozadí v Poště vyplnila celé okno, viz obrázek výše. Na druhou stranu tímto způsobíte nekonzistenci v chování, protože ostatní aplikace s průsvitným postranním panelem jsou průsvitné ve vztahu k obsahu pod oknem.

Tip: Více z designu Fluent uvidíme až v Redstonu 4

Můžete si také všimnout, že záhlaví okna vizuálně ustoupilo. Samostatný výrazný pruh je pryč, což jsme už párkrát viděli. Pokud si v Poště nastavíte tapetu, je totiž roztažena až k hornímu okraji okna, což popravdě vypadá pěkně. (Store např. pod záhlavím zobrazuje obsah aplikace při posouvání, přičemž tento obsah překrývá průsvitná vrstva.) Nově je také na výběr z více barev pro kalendáře. Poštu a Kalendář najdete v Microsoft Storu.

Paleta barev konečně není tak omezená, takže své kalendáře můžete obarvit skutečně dle vlastní preference
Paleta barev konečně není tak omezená, takže své kalendáře můžete obarvit skutečně dle vlastní preference
Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE