Poštovní klient Opera Mail byl dokončen. Poprvé na ostro bez prohlížeče

0

Ortodoxním fanouškům norského prohlížeče Opera se protočily panenky, když zjistili, jak bude jejich milovaný prohlížeč okleštěn. Vývojový tým má novou vizi, snaží se produkt znovu nastartovat a kromě desítek jiných věcí z něj odebral poštovního klienta. Sluší se podotknout, že Opera byla jedním z mála prohlížečů, jenž stále obsahoval integrovaného e-mailového správce.

Mozilla podobné rozdělení provedla kdysi s Mozilla Suite, čímž dala vzniknout Firefoxu a Thunderbirdu. Existuje však duchovní nástupce SeaMonkey, který obsahuje jak prohlížeč, tak pošťáka nebo IRC. Pokud hledáte náhradu za Operu, zamiřte na web www.seamonkey-project.org.

Tip: Štíhlá Opera 15: budoucnost nepřeje záložkám ani pošťákům

Např. Thunderbird ale ukázal, že zájem o pošťáky není příliš vysoký v poměru k počtu uživatelů internetových prohlížečů. Proto se jeho vývoj skoro zastavil. Jestli skončí Opera Mail rovněž v propadlišti dějin, se necháme překvapit. Norové se ale nadějí úplně nevzdávají a produkt vydávají samostatně. Může se jednat o pouhý prostředek, jak částečně utišit naříkající fanoušky. Tezi nám buď potvrdí, nebo vyvrátí až nadcházející měsíce.

Jestli bude klient pravidelně dostávat nové funkce, myslí to s ním Opera vážně. Pokud ale bude stát opodál a nikdo na něj pořádně nesáhne, budeme mít jasno. Nepředbíhejme však, když si v tuto chvíli můžete stáhnout konečné vydání Opera Mail, které obsahuje úplně stejné funkce jako pošťák v Opeře 12.

 

Tedy, až na to, že není integrován do prohlížeče. Podotýkám, že na rozdíl od dřívějška ani není k dispozici verze pro Linux. A co vy? Myslíte, že bude vývoj pokračovat, nebo zamrzne?

Poštovní klient zkouší sólovou dráhu
Poštovní klient zkouší sólovou dráhu

Zdroj: Opera Desktop Team

Ohodnoťte tento článek!