Potřebujete dvě síťovky? Biostar má pro vás nové modely desek pro Intel i AMD

0

Společnost Biostar uvedla na trh dva nové modely základních desek Hi-Fi B85S2G a Hi-Fi A88S2G, které jsou vybaveny dvojicí síťových konektorů.  Doplní tak o pár měsíců starší mini-ITX model Hi-Fi B85N 3D s podobnou výbavou.

Lákadlem pro zákazníky by měla být právě přítomnost dvou gigabitových síťových portů, které umožňují simultánní přenos dat v rámci jedné nebo dvou rozdílných sítích. Na desce jsou přítomny v podobě dvou nezávislých obvodů a v případě poruchy jednoho zůstane jeho dvojče pořád funkční. Biostar se taky chlubí vylepšenými zvukovými funkcemi Audio+ (3D Audio, True Blu-Ray Audio, 3D HiFi Amp a 3D Smart Ear), které jsou navěšeny na osmikanálový čip Realtek ALC892 Blu-ray Audio.

Deska Hi-Fi B85S2G je určena pro procesory s mikroarchitekturou Haswell  (LGA 1150). Osazen je čipset Intel B85. Přítomnost dvou síťových konektorů a Audio+ funkcí sice naznačuje luxusnější výbavu, ale ve skutečnosti z desky srší láce. Přítomny jsou pouze dva paměťové sloty pro DDR3 s frekvencí 1066, 1333 a 1600 MHz, do kterých osadíte maximálně 16 GB paměti (2 × 8 GB).

 

Vzhledem k plné ATX velikosti najdeme na desce dostatek slotů pro karty, přičemž jde o jeden 16linkový slot PCIe 3.0, další 16linkový ve verzi 2.0 (čtyři linky při současném zapojení karet) a jeden jednolinkový PCIe 2.0, ke kterému se přidávají ještě tři starší sloty PCI. Diskovou konektivitu zabezpečují čtyři konektory SATA 6 Gb/s a dva starší SATA 3 Gb/s, které bohužel nejsou barevně rozlišeny tak, jako je tomu zvykem u jiných desek.

Deska Hi-Fi A88S2G je určena pro platformu AMD, přičemž podporuje procesory ze série A, E2 a Athlon II (FM2+/FM2). Je vybavena čipsetem AMD A88X, díky kterému jsou její možnosti o něco větší, než je tomu u „sesterské“ desky pro Intel. Dva paměťové sloty DDR3 pojmou moduly s frekvencí 800 až 2600 MHz a to do celkové kapacity 32 GB (2 × 16 GB). Diskovou konektivitu obstarává osm konektorů SATA 6 Gb/s, přičemž nechybí podpora RAID 0, 1, 5 a 10. 

Co se týče rozšiřujících karet, lze použít jeden 16linkový PCIe slot ve verzi 3.0, dva jednolinkové PCIe 2.0 a tři sloty PCI. Zadní panel je u obou desek stejný, přičemž kromě dvou RJ-45 konektorů obsahuje tři videovýstupy (VGA, DVI, HDMI), čtyři konektory USB (z toho dva USB 3.0) a dva konektory PS/2. 

Desky budou dostupné za zatím nespecifikovanou cenu. Starší Biostar Hi-Fi B85N 3D se však u nás prodává za 1900 Kč.

Zdroj: TechPowerUp, Biostar (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!