Potvrzeno. Apple koupil PrimeSense, výrobce Kinectu pro Xbox 360

0

Zprávu z minulého týdne potvrdila mluvčí Applu Kristin Huguet. Cupertinská společnost koupí izraelskou firmu PrimeSense, jejíž snímače byly využity v prvním pohybovém ovladači Kinect pro Xbox 360. Zdroje magazínu AllThingsD mluví o tom, že Apple za akvizici zaplatil okolo 360 milionů dolarů. Mluvčí společnost ale jako obvykle mlčí v tom, jak s akvizicí naloží.

Vzhledem k zaměření PrimeSensu si to ale dovedeme představit. Izraelci stále vylepšují možnosti přirozeného ovládání pomocí gest a hlasu. Jejich 3D senzory podobné těm z Kinectu může Apple využít v MacBoocích nebo ještě lépe – v Apple TV. Firma ještě stále nenaplnila Jobsův sen o televizoru, který lze jednoduše ovládat. PrimeSense vyvíjí i mobilní snímač Capri, jenž by Apple mohl použít třeba v iPhonu. Díky Capri by se iVěci naučil rozpoznávat hloubku prostoru, což se hodí například pro přesnější rozšířenou realitu.

 

Apple už v Izraeli jednou nakupoval. Společnost Anobit mu pomůže s návrhem pamětí a jejich řadičů. Další dříve pohlcené firmy zabývající se polovodiči mu zase pomohly ve designu vlastních mobilních čipsetů (P.A. Semi, Intrinsity, Passif) nebo map (Placebase, C3 Technologies, Poly9, HopStop, Locationary, Embark). Prvních nápadů PrimeSensu bychom se mohli dočkat už příští rok.

Zdroj: AllThingsD

Ohodnoťte tento článek!